bugün

yazın gelecek olmasıdır.
Sisli gecede balkonda battaniyenin altinda bir elinde sigaran bir elinde kahven arkada sezen aksu çalıyor gibi klişe cümleye gerek yok. kışın tek güzel yanı yorgan altında uyumaktır.
Hz. Muhammed'e göre kış, müminler için bahardır.
Bahar, yenilenme, canlanma, uyanma ve dirilik demektir.
Kış mevsimi, mümin için ibadet hayatının canlanmasına ve dirilmesine sebep olur.
Hz. Muhammed s.a.v şöyle buyurur:
“Kış müminin baharıdır. Kışın gündüzler kısalmıştır, mümin oruç tutar; geceler de uzamıştır, geceyi ihyâ eder.”
Sevdicekle yorganın altına girilen an.
ilkbahara ve yaza 1 adım daha yaklaştırmasıdır.
kışın kendine ait melankolik havası güzeldir. ayrıca en sevdiğim kısmı kar yağdığı zaman dışarı çıkıp arkadaşlarla karlara gömülerek bira, konyak içmek pek güzel olur.
yoktur..sıcaktan öle insan yok iken soğuktan sürekli insanlar ölmektedir.Kış maliyet demektir.Ama yaz öle midir?Değildir,geç gölgeye yellen babalar gibi.
Seksi olmayan vücudu kaban ile kamufle etmektir.
uyku, uyumak, çok uyumak, daha çok uyuma isteği.
yağlı bedenlerin sıkı mantolara gizlenip angelina gibi fink atmasıdır sokaklarda...
kalorifere yaslanmış sırtta oluşan yumuşama.
kestane, salep, battaniye altında sohbet, kar.
kar dedimde,
bununla ilgili bir şii yazmak isterim,

uludağdayım önümde masam
üstünde biram
karı seyrediyorum karı
olmasa ya rakım?
karı seyrediyorum çünkü severim karı
hele birde donsuz olursa.

ahhhh ahhhhh!
o hafif üşüme hissi insana haz verir. bir yandan yağmakta olan karı seyrederken, bir yanda taptaze ballı ıhlamurunuzu yudumlayabilirsiniz. çocukları sevindirmek için yaptığınız kardan adama, buğulanmış camları kazağınızla silerek bakabilirsiniz. dışarıda kar topu oynayan çocukları da izleyebilirsiniz. kış candır can.
ter kokmamaktır.
"kış mü'minin baharıdır; sabah oruç tutar, gece ibadet eder" hadis-i şerifinde belirtilen yandır.
istanbul'a dönüş yoludur.

dur lan bu o değildi.
götünün donarken bile dışarıda sigara içmek.
kar yagdıgı zaman etrafın taşın topragın temizlenmesi hastalıkların azalması.
terleme pek yok isinmak icin sevgiliyle eve gitmek var kinetik enerjiyle isinma var ask dolu dakikalar var...
kampüste kışın en güzel yanlarını görücem inşallah çok güzel oluyomuş oranın kışı. Bunun dışında kış zaten benim mevsimimdir ya bana her yanı güzel.
en başta üşümektir. ama buradaki asıl detay üşüyen bir insanın ısındığı anda yüzüne gelen pembemsi mutluluk tebessümüdür. bu tebessüm çok az şeye değişilir.
sıcak içecekleri değerli kılması.
(bkz: kar)
(bkz: soğuk)
(bkz: beyaz)
102 tl lik elektrik faturası getirerek, klimayı 1 aylığına kapatmak zorunda kalmam. Çok güzel be(!).
terlemek yerine üşümek terlemeye engel olamazsın ama kalın giyindiğin sürece üşümezsin. bu arada Allah dışarıda kalanlara sabır versin.