bugün

insanlık denen makamdan yer edinememiş ailedir. insalıktan nasiplenemedikleri için diğer insanları da din ve ırk üzerinden değerlendirirler.
oğlu kürt ya da alevi ile evlense gıkını çıkarmayacak olan ailedir.
büyük olasılıkla yabancı uyruklu bir damat için hiç sorun çıkarmayacaklardır.
geçelim bu edebiyatı tamam kızındır koruyup kollarsın da ilk önce adam olup olmadığına bak karşındakinin.
insan anasının amından çıkar memleketten hele hele mezhep ten hiç çıkmaz diyerek bu tezi çürüten noktayı koyarım.
bir alevi olarak bende ne kürt kızı isterim nede sünni kızını.
herşey karşılıklıdır.

edit: Bas eksiyi bas.
akıllı bir ailedir zira kızının geleceğini telef etmek istememektedir.
Kizini turklere vermeyen kurt aileden farki yoktur.
alevi kökenli insanlar son derece modern, ilkeli, kendini geliştirmiş modern çağa ayak uydurmuş insanlarımızdır. islamın farklı bir mezhebine mensuplar bu durumda onlarla akrabalık kurulamayacağı anlamına gelmez. kürtlere gelince durum biraz farklıdır kürtler genel itibariyle türk aileleri tarafından iyi intiba uyandırmazlar ve görünüşerinden tutun gelenek ve göreneklerine kadar türk halkından çok farklıdır ve islamın şafilik mezhebini benimserler bir kısmıda zerdüşlük dediğimiz ateşe tapma şeklinde ibadet şekli olan marjinal bir dini benimser lakin sonuç itibarıyla alevilere kız verilir kız alınır ama kürtlere gelince aynı durum söz konusu değildir.
namaz kılıp, hacca gidip gecesinde milletin karısına kızını düşünüp 31 çeken babadır. buna baba diyene de sözüm yok.
alevi ve kürt aileler belki bu şahsın annesi ile münasebete girmişlerdir. o sebepten vermek istemiyordur.
BiRÇOK ALT VE ORTA TABAKA AiLENiN ÇOCUĞUNUN GELECEĞi HAKKINDAKi ViZYONU. VE ASLA KIRILAMAYACAK TABULARDAN BiRiDiR BÖYLE BiR EVLiLiK SÖZ KONUSU OLURSA KiMi AiLELERDE ÇOCUKLA BÜTÜN iLiŞKiLER GERi DÖNÜŞÜ OLMAYAN BiR YOLA GiRER.
olabilir, eleştirilmemesi gereken ailedir. şimdi iki taraflı düşünelim ve ilk önce kürt ve alevi olmayanların gözüyle bakalım. aleviler, dini anlamda değer verdiğimiz veya yapmak zorunda olduğumuz birçok şeyi reddeder. en basitinden gusül abdesti, ramazan orucu. namaz kılmayı boşverdim bu noktada çünkü sünni biri de kılmayabiliyor.
kürtlerin kültürü de farklı. sen bir kız veriyorsun aileye ama kızına karşı haksızlık edilidiğinde sen kızını savunamıyorsun çünkü damadın tüm ailesi devreye giriyor. hele ki kürt bir kız aldığında durum daha zor. en ufak ailevi tatsızlıklarda tüm kürt aşiretinin haberi oluyor ve tehdit ediliyorsun. az önce senin kızının haklarını görmezden gelenler şimdi kendi kızlarının bir moral bozukluğu için adamı öldürecekelr neredeyse.
ha bunlar, işin ince tarafları ve kültür farklılığından dolayı hem aile hem de kız zor duruma düşecek. ama iki taraf da sevdiyse neden olmasın?

bu arada yukarıda dediğim şeyler yaşanmış, çevremdeki insanalrın başına gelmiş şeylerdir, laf olsun diye yazmıyorum.
bir de "kürt" ve "alevi" kelimesini küfür gibi aşağılayıcı bir şekilde kullanmadığınız sürece haklısınız elbette.
kürtler genelde kendi içinde evlendiği için o kısımdan pek sıkıntı olmaz.
Turşusunu kursun ailedir. inananların Kur'an-ı reddetmesidir. Ne yani insanlar seviyorsa bok yedi bülbül başı mı kesileceksinizdir?
Ahmağın önde gideni, ahmağın bayrak sallayanlarıdır.

Aleviler de senin kızın olmadan yaşayamıyordu.
Densiz, soysuz, arsız, ahmak.
Kız seviyorsa kaçar sen de mal mal bakarsın.
şöyle bir siteyi yapabilen yüzsüzlükte olan bir zihniyetin, ''bize kız vermiyorsunuz bühühü' diyebilecek kadar çamurlaşabileceği durumdur.

http://www.aleviolsun.com/

aynısını sunniolsun ya da türk olsun diye yapan olsa buralar inlerdi terbiyesizim. ne diyeyim önce önünüzü temizleyin.
alevilere büyük hakaret etmiş, kürtleri de hakeza dışlamış, filmlere "kötü örnek" olarak konu edilesice ailedir laf aramızda. akil bir adam da mı yok arkadaş koca ailede?
Alevileri tanımayan ailedir. Ya da duyduğu her şeye inanan aile. Babam ne olursa olsun insan olsun derdi ama ablamın alevi sevgilisinin ailesi de ablamı istemedi. Oğlunu sünnilere vermeyen aile de olabilirmiş demekki.
zamanında kürt ve alevi dalgasının tadına bakmış ve oldukça acı çekmiş ebeveynin haklı tavrıdır.
Ben kız olsam benim ailemdir. Milliyetçi ve muhafazakar vatanına bağlı bir ailedir.
(bkz: insanlıktan uzak aile).
amaaan ben ziktim zaten sonrası size kalmış diye bir cevap veresi gelir insanın böylelerine.
Doğru yapan ailedir.