bugün

ferrarisi olana kadardır.
Onları makyajda kurtarmıyor tabi. Gerçi erkeğin makyajı parası tabi. Böyle düşünüp, uygulayan akıllı(!) kızlar da var tabi.
her kız için geçerli olmasa da haklılık payı yüksek bir tespitdir.
önce aynaya bakmasını gerektiren tespittir.
genellikle kız arkadaşlarım tarafından denk geldiğim söylemdir.
- merhaba. tanışabilirmiyiz ?
+ yok canım! bizde şimdi taşınmak üzereydik.
- neyy...
+ lütfen gidermisin. önce tipine bir bak sonra gel.
- zızzz...

bu replikle karşı karşıya kaldığım durumdur.
terbiyesiz harekettir.
yapılmaması gerekir.
ayıptır.
günahtır.
Anlamadığım olaydır arkadaş amına kodum kızları bu ulke de niye kendilerini ulaşılmaz tek sanıyorlar ılk adım erkerlerden zengınlık erkeklerden oldu ya ıstemıyorum arkadaş oyle kız.kalsın.sağ elim yeter bana.
en hafif ithamla söylüyorum ki bunu yapan orospudur. yakışıklı biri görünce dibi düşüp türlü şaklabanlık yapan kızlar maalesef dış güzellik yönünden şansssız erkekleri sahip oldukları aşağılık kompleksleriyle aşağılıyor. bunu yapmayan kızları tenzih ederim tabi. onlar candır can.
(bkz: geldi yine tipini siktiğimin)
çirkinsen öl amk. bak ben ağzımı açıyom mu? *

çirkini bilmem de hacı fakir ölsün bak, ona genelleme yaparım. hem fakir hem fukaralar var yahu. allahtan babam emekli edebiyat öğretmeni de köpek gibi paramız var ha. *
Ayıp edilmiştir. Son derece fena bir durumdur, hiç bir hemcinsime yakıştırmam. Bu devirde adam gibi bir beyefendi bulmak zorken bir de çirkin-yakışıklı diye ayırt edilir mi yahu?
Çirkin erkeklerin kendi tiplerine bakmadan güzel kadin arayisi içinde olmalarindan kaynaklanan durumdur.
buram buram aşağılık kompleksi kokan ifade.
çirkin erkek yoktur, bakımsız ve kendine güvensiz erkek vardır. aynı şey bayanlar için de geçerlidir. bi insan çok güzel/yakışıklı olabilir, ama özgüveni yoksa değeri de yoktur.
Yuzeysellikten baska bisey degildir.
türk kızlarının kendilerini bir bok zannetmeleri.
türk kızının genel karakteristiği olan kötü huy.
akıllı ve zeki bir kızın yapmayacağı şeydir.
kimse kimseyi hor görip aşağılayamaz. sen kendini hor görür eziklenirsen, herkes seni hor görüp aşağılar. oğlum eziklenmeyi bırakın eksiklerinizle, yanlışlarınızla kendinizle ve kişiliğinizle barışın. sizin gibi eziklerden bıktı bu toplum.
Tum kizlarin yapmadigi basit, bos, kaba davranistir. BAZI (baziyi buyuk yazdim bak hepsi demedim) erkeklerin de cirkin kizlari hor gorup asagilamasi durumu vardir. Her iki durumda da kisinin kotu niyeti, bos ve goruntu muptelasi olmasi ortaya cikmaktadir. Kendinin de guzel/ yakisikli oldugu tartisilir ama bunu fark edemeyecek kadar sig dusunmektedir.
Tüm kızlar yapmazki bunu. Genelde kısa etekli, lise 4. veya 3. sınıflarla çıkmak için kendini göstermeye çalışan kızlar yapar bunu. Hem bizi aşağılamak onlara kalmamış. Sonuçta hepimizi Allah yaratmış.
çirkin bulduğu bir kıza otobüste yer bile vermeyen, ölüyor olsa dönüp bakmayacak erkeklere karşı çok da ayıp etmemişlerdir kanımca.
kendi egolarını tatmin etmeye çalışan kızlardır. hepsini aynı kefeye koymamakta fayda vardır.

ama yapıldığı zaman kendi tipine veya yaptıklarına bakmadan yargılaması, onun üzerine hakaret etmesi çok yanlış bir davranıştır. ben kalkıp onlara "tayt giyme dana bacağı gibi duruyo" diyo muyum. demiyorum. veya " ulan şu tipine bak bide kalkmış bana yok kaslı olsun, renkli gözlü olsun, parası olsun anca öyle biri kocam olur diyosun. ulan bu özellikler bu adamda olsa sana bakar mı?" diyomuyum demiyorum. dediğim zaman intihar eder.
ulaşılmaz olduklarını sandıkları içindir. ama onları da hor gören yakışıklılar elbet olmuştur ya da olacaktır.
o çirkin erkeklerden birinden darbe yemiştir. üzülmeyin.
Bakımsız kızları kezban diye yaftalayan erkeklerin yaptıkları nedir sorusunu aklıma getirmiştir.
-aaaaaa, kızlar şuna bakııııııııın!!!!
+çirkin şeeeeeeeeeeeeeey!!!
-cadı bu! cadı!
+yalnız nurten... beni büyüledi galiba bu... çok şeker mi bişey bu?
-hoooooooooooorrrrr
+hor ne lan *rospu? o benim sevgilim olcak... görürsün!

3 ay sonra...

+nurteeeeeen...
-hoooooooooooorrrr...
+tarumar burda yok, rahat konuşabilirsin...
-hoooooooooooorrrrr...
+kızım, 3 aydır horluyosun, yeter be!
-hooooooooooooooorrrrrrrrrooooozzzzzzzum olsun o benim!
+seni de mi büyüledi?