bugün

öncelikle kesinlikle olta filan attığım yok. az önce kız arkadaşımla yaşadığım tartışmadan yola çıkarak yazıyorum bunu. ismail yk' nın gitar solosunu dinledik ve ben kesinlikle çalmıyor o ses öyle çıkmaz o gitardan dedim. ondan sonra yaptıkları içinse bak bunları çalıyor işte dedim. iyi de çaldığı şeyler zaten yoldan geçen herhangi birinin 1 ayda yapabileceği şeylerdi. neyse, facede canımlı cicimli sözlere sahip her amatör kaydı offf çok güzel ya diye paylaşan kitle için geçerli bu yazdıklarım.

cidden anlamıyorlar kızlar -istisnaları elbetteki vardır- rock müzikten. hatta sadece rock müzikten değil diğerlerinden de pek anlamıyorlar. tabii anlamayan erkeklerde var, ancak erkek müzik bilgisini kız tavlamada kullanacağı için biraz daha bilgilidir bu konularda kızlara oranla. örneğin duygulu çalmak denen bir olay var. illa ki o gitarın telini tutup çekecek ve sesi uzatacaksan. yüzüne de hafif bir acı çekiyormuş ifadesi verdin mi işte o zaman senden daha duygulusu yok. teknikmiş, yetenekmiş, zor soloymuş kimin umrunda. siz hayatında altitudes dinlediniz mi? dinlediniz de anladınız mı? 200 metrenomda sweep nedir bilir misinsiz? üstelik bu sweeplerle dünyanın en duygusal eserlerinden birini yaratmak ne demektir, nasıl bir iştir bilir misiniz? ve yakışılı bir çocuğa ''ayy ne güzel gitar çalıyorsun'' demeden önce onun çaldığı şeyleri dünyada kaç milyon insan en az onun kadar iyi çalabiliyor düşündünüz mü hiç? ''çok yakışıklısın senden hoşlanıyorum'' de, ama karıştırma gitarı bu işin içine. g*tünü kaldırma o lavuğun. bak bir etrafına, sağda solda ''ben piyasa yapmam abi yaa'' diyen veletler dolanıyorlar. hepsi aynı notalara basıp aynı sözleri yazıyorlar. tepkim buna değil aslında. bana giren çıkan kısmı şu; bu veletlere ve bu veletlerin dinlediği o gerzek gruplara ilah diye tapılırken; yarı insan yarı tanrı adamlara tanınmıyor. onları dinletmeye çalıştığında gürültü bu ya deniyor, sözsüz şarkı mı olur deniyor.
evet ben entelim arkadaşım. klasik müzik dinliyorum ve bunun için ben entel olmakla suçlanıyorum sanki yanlışı yapan benmişim gibi. ama 10 insandan 9' u benim görüşlerime yanlış deyince bazen kendimden şüpheye düşüyorum ve bazen de şimdi olduğu gibi kendimi tutamayıp boşaltıyorum içimdekileri.
3 5 kız tanıyıp kızlar hakkında genelleme kurmuş insan sözüdür. ayrıca;
(bkz: müziğin cinsiyeti yoktur)
kızlar "kalite" diye adlandırılan tüm müzik türlerine ilgili görünüp yine de club tarzından asla vazgeçemezler. evde gizlice dinlerler hiç olmadı. tabi yine de bunu kızlar olarak genellemek aptalca olur ve ben de bu aptallığı yaptım. haydi iyi akşamlar.
genelde serdar ortaç, demek akalın, begüm dinleyen koz topluluğudur. rock müzik dinlememelerinin sebebi ise rock müziğini anlamıycak kadar kafalarının boş olmalarıdır.

(bkz: tiki kızlar)
genelde serdar ortaç, demek akalın, begüm dinleyen kız topluluğudur. rock müzik dinlememelerinin sebebi ise rock müziğini anlamıycak kadar kafalarının boş olmasıdır.

(bkz: tiki kızlar)