bugün

çok zordur. kız olmanın zor olmasının en büyük nedeni, kız olmak zordur.

(bkz: tanım yapamamak)
insan olabilmek daha zordur.
kız olmak zordur kadın olun rahatlayın.
Kız olmak hem zor hemde guzeldır. Artıları daha fazla kız olmanın.
kiz olmak zor degildir. insan kendini gerektigi yerde uyumlu bir dille kendini ifade edebiliyorsa, kadinligini ortaya bile bile serip sonra da sikayet etmiyorsa kadinlik zor degildir. kadinliktan bahsedilen giyim kusam degildir, kendi cinsel, manevi ve insani degerleridir, bunlari kaybetmisse ve geri kazanmaya calisiyorsa, o yeni kurulma döneminde zorluklar cekecektir. bu bizim avrupada ve kismen asya da tanimladigimiz kadin tipidir, birde afrika da kadinlik vardir. cocugunun göz göre kemik olup eriyip gitmesi vardir. filistin de kadin olmak zordur mesela, cocugunun ayagi kopuk bir sekilde bagirdigini görürsün. evet, kadinlik her yere göre degisir.
kesinlikle bir gerçektir.
ben mesela her ay kanıyorum arkadaşlar. tabi erkekler ve liseliler bilmez.
Arkadaşın halleri gelmiş dedirtir.
Her yere kahve yapmışlar önünden geçsen baban deden yaşındakiler öküz gibi bakıyor. Geçmesen habire karşıya geçip durmak zorunda kalıyorsun çünkü çok kahve var. Bu bile sıkıntı bence. Yürüyeceğimiz yolu bile seçemiyoruz en basitinden.
Empati kurunca anlaşılıyor her şey. Doğru bir beyandır.

Fakat bu, kızların bu cümle üzerinden trip atmasını veya aşağılayabileceğini göstermez. Erkek olmak çok basit sanki.

Hayırsız evlat olmak basit, evet.

Sapık olmak basit, evet.

Ama bunlar "erkek" kategorisine girmez. Her erkek adam olamaz yani bu su götürmez bir gerçektir. Kızlar hiçbir zaman umutsuz değildir birazcık tip onların evlenip hayatlarının kurtulmasına yeterli.

Neyse ben anime izlemeye gidiyorum.
Şu ülkede cidden zor olan durumdur.Laf atan ayılar mı desen, en ufak bir hareket yapsan sorgulayanlar mı desem.Kolay gelsin.
Eğer beyaz tenli ve renkli gözlü iseniz ve Promer sizi farketmiş ise korkarım ki yatacak yeriniz sadece onun yani.

Run!