bugün

yakın gelecekteki milli eğitim bakanı açıklaması şu şekilde olabilir.

"ilk okula kara çarşaflı girilmesine karşı değilim. herkesin kendi tercihidir."
80 yıl öncesinin şartları farklıdır. şimdinin şartları farklıdır. aynı o zamanlar atatürk ün amcının farklı şuan nimet çubukçu nun amacının farklı olduğu gibi.
irtica içeren cümledir. insanlar ileriye gitmeyi , çağdağlaşmayı hedeflerken bizim ülkemizde ki bazıları ise tam tersini hedef alarak kendilerine güldürtmektedirler.
Afganistan olma özlemiyle yanıp tutuşmak.
Ya da gerçekte böyle düşünmediği halde, kendisini bakan yapan güce şirin gözükmek arzusu ile yanıp tutuşmak.
Kapasitesini ortaya koymak.
milli eğitim bakanının sadece "karşı değilim" demesiyle bazılarını korku bunalımlarına sokan sözdür.
ulan açın biraz araştırmaları okuyun, çok sevdiğiniz çağdaş ülkelerin eğitim sistemlerini inceleyin. at gözlükleriyle bakmayın bi, gelişmenin önünde engel olan sizin gibiler işte. kız, erkek beraber okuyunca noluyor? o zaman daha mı zeki, çalışkan, başarılı oluyorlar? peki aksini iddia eden araştırma sonuçlarına ne diyeceksiniz? adamlar araştırmış denemiş ve kız erkek ayrı eğitim verildiğinde daha başarılı olduğu sonucuna varmış. hadi cevap verin bilim bilim diye yanan çağdaşlar.
kim söylerse söylesin biz yobaz cümlesidir.
akabinde atatürk ün kemiklerini sızlatıyorsunuz diye girileri getirir ki atatürk ün arkasına saklanmak isteyenler için birebirdir bu tür başlıklar.
şimdi, işi hemen bu raddeye getirerek lafı kodum, havalarına girmek işin en kolay kısmıdır.
atatürk bu ülkeye çok şey getirmiştir, yaptığı yenilikler o dönem için gereklidir. ama onun yaptığı her şeyi dokunulmaz ilan etmek örümcek kafalılıktan başka nedir? o bir yöntem denedi ve o dönemin gerekleri dahilinde düşündü, neden ondan başkalarının da yeni yöntemler denemesine karşı çıkılıyor?