bugün

kiz cocugi babasi olmak cok baskadir. mesela benim bir kizcam var. baba kiz olarak karsilikli yasadigimiz ask ck baskadir.
şahsen kız babası olmayı pek istemiyorum. erkek olsun, aslan gibi olsun.
görsel
dün oğlum ve kızımla 4 saatlik görüşmemiz vardı. oturdukları ilçeye 1.5 saat dolmuş yolculuğu sonunda ulaştım. otogardan evlerine yürüyerek gittim. beni pencereden gördüler ve apartmanın bahçesine indiler. sarıldık öpüşüp koklaştık. apartman önünde bir divan var tahtadan ve duvara sıfır gibi koymuşlar. kızım ayakta divanın arka kızmı ile duvar arasına parmağını sokmuş bende bilmeyeden yaslandım ve bir baktım kızımın eli duvar ile tahta arasına sıkıştı. hemen elini elime aldım öptüm. o kadar kötü oldum ki ben kızımdan önce ağlamaya başladım. öptüm minicik parmaklarını. baktım ki kızım ağlamıyor beni telkin ediyor baba acımadı ki ağlama nolur ağlama. ve sarılıyor boynuma. ben hıçkırmaktan konuşamıyorum. oturmuşum yere dizlerimin üzerine. kızım dizlerime oturmuş bana sarılmış ikimizde salya sümük ağlıyoruz. ben elini parmaklarını incelemeye çalışıyorum. aslına bakarsınız parmağında hiç bir şey yok. ama o anı anlatmaya kelimeler yetmez. kızım benim çok muhteşem bir varlık. ve kız babası olmak işte bu. ben ağlıyorum diye ağlayan bir çocuk demek. daha 7 yaşında. kocaman zeytin gibi gözleri, ipek saçları var. ve mis kokusu var. biz sarıldık kaldık. en az 15 dk kokladık birbirimizi. sonra birbirimizin göz yaşlarını sildik. tamam ağlamıyorum bak kızım dedim. oda minik elleri ile saçlarını kulaklarının arkasına attı. bende ağlamadım ki hiç acımadıki dedi. aradan bir saat falan geçti. kızım, baba sen beni çok seviyorsun benim için ağlıyorsun dedi. bilmiyorum sözlük sorun bendemi neden bu kadar duygusalım bilmiyorum. ama bu duygusallık sadece kızım ve oğlum için.
Olsun her şeyin hayırlısı. Bu da senin kaderinmiş.
övünülecek en son şeydir. yetiştirmeye bağlı olarak vezir de eder rezil de. bu devirde çok riskli iş. işin sonunda başının belaya girmesi hiç uzak ihtimal değil maalesef. allah bu babaların yardımcısı olsun.
evet herşeyin hayr olanı nasip olsun. kaderini kendisi belirler insanın. örneğin 7 yıllık evlisiniz ve anneniz sürekli evliliğinize müdahale ediyor. ve siz buna ses çıkarmıyor tepki göstermiyor sınır çizmiyorsanız bu kadar değil ahmaklıktır.
18 yaşında manevi bir kızım var, o sayılır mı?
Sözlük kızı babası olmak.
Bu konuda yazarların görüşleri merak edilendir.
Kuşkusuz en büyük hayalimdir.
Büyük risktir.
Bunu her fırsatta dile getiriyorum şu 3 günlük dünyada en çok istediğim şey bu.
Töremizde kızların yeri yücedir ve kız babası olmak şereftir. Hem ne demiş atalarımız.

"Gül yetişir bahçe güzelleşir.
Kız yetişir vatan güzelleşir."

Dilerim ulu tengri, beni ve benim gibi düşünen türkçü kardeşlerimi kız babası yaparak şereflendirir..
Kuşkusuz çok fazla hayali, amacı olmayan birisi olarak en büyük hayalimdir. Bütün ömrümü ve zamanımı koşulsuz şartsız adarım.
Güzel bir şeydir.

Kız çocuğu düşünceli olur. Küçüklüğü ayrı tatlıdır. Sevdiğinde tam sever ilgiliyseniz çok bağlı olur yolunuzu gözler bazen özlediğinden sizinle konuşmaz.

Benim minnoş yeğenim kolunu kırmış dün. Bugün aradım kolunu görmezden geldim ama bak koluma noldu diyor sürekli en son ne olduğunu anlattı rahatladı. Sonra karnım çok aç dedim geliyorum dedi gitti ekmek getirmiş babasına diyor baba telefondan bu ekmek gider mi sığar mı telefona amcam açmış dedi ahahahs. Gerçekten ayrı tatlıdır ayrı güzeldir. Birde ufacık minnoş ise.
Biz bu konu hakkında daha önce yazdık.
Çok tatlı bir şey. Hem kız babası hem de annesi olmak.
Bir keresinde bir yerde okumuştum. Hz. Muhammed kızı fatıma için "babasının annesi" diye hitapta bulunuyormuş. O, içeri girdiğinde bulunduğu yerden kalkıp bu hitapla onu buyur edermiş.
Onca zorluğa ve acılara birlikte bu şekilde aralarındaki sevgi ve şefkatle göğüs germişler. Bu beni her zaman çok etkiler.
O yüzden kız çocuğuna sahip olma fikri her zaman içimi ısıtmıştır.
kızlar farklı oluyor. oğlanlar bencil. seni pek düşünmez. aramaz, sormaz. ama kızlar her daim sana yakın olurlar.
görsel

erkek çocukları yapmaz böyle şeyler.
Ne demek anlamadım kız babası olmak.
Yani kız'ın babası olmak mı.
Başlık açarken ayrı yapsa daha iyi.
Evet bana mala anlatır gibi anlat demem gibi oldu.
1. spacer'a katılıyorum, erkek çocuklar yapmaz öyle şey. zaten yaparlarsa da, "hayatın farklı dinamiklerini mi kovalıyorsun sen" diye sopayı yerler..
2. her insanın hayatında da, telefona kalplerle kaydedildiği bir dönem olmalı, bu önemli bir şey..
Ya senin dişlerini yesinler dünya güzeli pitiko.
görsel
görsel
Hahaha sikiğe bak hep aynı evde mi yaşamış diyor.

Tabi gecekonduda yaşayanlar tarihi evler olduğunu bilmez.

Trakya Rum evini hiçbir eve değişmem mesela.