bugün

zordur ama önemli olan aşkın kolay şeklini değil, en zor halini birlikte yaşamaktır. aşk mücadele etmekse, seviyorsan ne mesafe ne dokunamamak bahane değildir. seviyorsan gözünü kapatıp gideceksin gidebildiğin kadar. her yürek kaldırmaz belki uzakta aşk yaşamayı, alışkındır insanlar herşeyin kolayına kaçmaya, sıradan aşkları yaşayıp, en ufak bir hata da bırakıp kacmayı. zoru görmektir aşk. zoru göre göre üzerine gidip eritmektir. seviyorsan bahaneler üretmeden seveceksin. aşk korkakların eline düşmüş, meze olmuş... zaman, sabır...

şaka lan şaka. ne zoru! misal üsküdar'da oturuyorsun, kız beşiktaş'ta. atlıyosun motora 15 dakika sonra yanındasın.
kadıköy'e gidecek olsan en az yarım saat sürüyor. aynı şehirde aşk yaşamaktan bile kolay olabiliyor demekki. hemen duygusallaşmayın. az odun olun. beni yalnız bırakmayın. farklı kıtalarda olsak da bütün odunlar, sonuçta topraktan geliyoruz.

not: entry'nin giriş kısmına duygusal iki kelam edeyim dedim, onu bile edemedim. nesildaşımın #1456883 nolu entry'sinden faydalandım. hakkını helal etsin. harbi odunmuşum yau.
(bkz: uluslararası aşk yaşamak)
üsküdar'da oturup, sarıyer deki birine aşık olmaktır.
istanbulda oturup sydneyli yar sevmektir.