bugün

şimdi "akp'ye mi çalışıyorsun?" falan gibi saldırılar gelecektir. akp'ye çalışmıyorum bunun için yeterince gerekçem var, ama chp'ye de çalışmamam için bir gerekçem daha var artık. batıgül ablaya yapılan bu saldırı yine gösteriyor ki, chp'de bir "işçi emekçi dostluğu, kültürü" asla yoktur. chp bir patron partisidir, taşeronculuğun partisidir, kralın ve kralcıların partisidir:

62 gündür izmir Buca Belediyesi önünde sendikalaşmak için direnişini sürdüren taşeron işçisi Batıgül Tunç, Kılıçdaroğlu ile görüşmek isteyince korumaların saldırısına uğradı.

Taşeronlaşmaya karşı 62 gündür mücadelesini sürdüren Batıgül Tunç, Buca Belediyesi'ne gelen ve her fırsatta taşeronlaştırmayı bitireceğini vaat eden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile görüşmek istedi. Destek istemek için Kılıçdaroğlu'nun konuşma yaptığı platforma yönelen Tunç, Kılıçdaroğlu'nun korumaları tarafından platformun basamaklarından aşağı atıldı, aşağı düşen Tunç sonrasında da CHP'liler tarafından darp edildi.

Saldırıdan sonra hukuki destek için Çağdaş Hukukçular Derneği'ne giden Batıgül Tunç'un muayenesini Türkiye insan Hakları Vakfı'nın yapacağı ve Vakıf'ın konu hakkında rapor hazırlayacağı öğrenildi.

Batıgül Tunç, yaşadıklarından sonra mücadelesine devam edeceğini belirterek, "Gücümün yettiği kadar devam edeceğim. Bir de ben CHP'liyim, ailece CHP'liyiz hem de. Bu kadar kafayı takacağımı tahmin etmiyorlardı. Ama taktım işte, inat ettim. Gurur meselesi yaptım" dedi.

not: akp'ci şakirtler de unutmasın, chp'nin tüm çabası sizin partiye benzemek.
her şeyin bir kuralı vardır. olayı bilmiyorum, nasıl oldu, nasıl gelişti ama eğer sen adamın kucağına atlıcak gibi koşuyosan platforma korumanın görevi seni engellemektir. tabi ki sonrasında uygulandığı söylenen fiziksel güç bu durumun ayıbıdır. olayın "kadınlıkla" ve "işçilikle" hiç bir alakası yoktur kanımca.