bugün

ondan sonra da gelip "akp fakire kömür dağıtıyor, makarna dağıtıyor, buzdolabı dağıtıyor" diye eleştiren zihniyete sahip chp'nin neden iktidara gelemeyeceğinin bir örneği daha olan vaat.
Gelecek, mutlak sosyalizm.
fakire maddi katki saglaninca rahatsiz olan insanlari görmemize neden olmustur.
bence gereksiz bir kanal yada iki yeni şehir projesi yapıp zaten çok kalabalık olan istanbulun nufusunu daha fazla arttırmak gibi projeden daha anlamlıdır ki avrupada uygulanan bir sistemdir bu.
aklıma halamın bıyıkları olsa amcam olurdu geliyor bu önermede!
çiller'in "herkese 2 anahtar", demirel'in "rakiplerimiz ne veriyorsa 5 fazlası" vaatlerini hatırlatan ucuz propagandadir.
12 haziran akşamı itibarı ile de 90 lı yılların popülist siyasetinin artık millette karşılık bulamayacağının kanıtı olacaktır ...
akp kömür verir kömür parası ile oy topluyorlar olur. Herifçinin teki onu da geçti direk para dağıtıyor artık.
uzan gibi davranıp oy kapma telaşının dışavurumudur.
kılıçdaroğlunun zenginlere değilde halka hizmet verecek olmasının bir göstergesidir.
(bkz: bahçeli nin asgari ücreti net 825 lira yapması)
kemal kılıçdaroğlu'nun ve chp'nin bir vaadi.

şöyle bir düşünün. o 600 lira maaşı nasıl bulacak? hazineden. hazineyi kim doldurdu? akp. peki akp'nin fakirler için projeleri neler? çok daha fazlası... onlara hak ettikleri hayatları, yaşam standartlarını geri vermek. akp'nin doldurduğu hazineyi boşaltma çalışmaları bunlar. 1000tl yapsın bari. 600 tl ile oy satın almaya çalışıyor. ssk'yı batırdığı gibi türkiye'yi batıracak...
adama sorarlar :

1. herkes söylemiş bende tüyünü dikeyim; sen değil misin kömür, makarna edebiyatı yapan senelerdir. e bu ne ulan?!? sen direk para veriyosun?!?! bu ne perhiz bu ne lahana dolması?

2. bende bir adet hırt yeğen var. bildiğin su sığırı. iş bulduk, kovdurdu kendini it. şimdi yatıyor evde malak gibi. neden? işsizlik maaşı var 6 ay. 4 aydır evde cm oynuyor puşt. soruyorum babasına, harçlığını alıyorum diyormuş, daha 2 ayım var diyormuş. elime geçse geberteceğim, evlerine gitmiyorum o yüzden. sen böyle bir kitleye 600 tl aylık bağlayacaksın. kim çalışacak o zaman? çalışanın vergisini artır, bunu finanse et. devlet fakirlere yardım etmesin demiyorum. etsin. ama bu aşamaya gelememedik biz tc olaraki o oldgunluğa ulaşamadık milletçe. işsizlik sigortası bile fazla bize.

3. bunu tayyip'de sordu, elimdeki ikinci tüyü de bunun için kullanıp dikiyorum müsadenle; istanbul belediye başkanı adayı ikende aynı vaatleri üfürüyordun. şimdi misal antalya belediyesi chp'de. sen de chp genel başkanısın. hadi yapsana antalya'da!

söylenmiş yazılmış şeyler ama, yazmazsam içimde kalırdı.

çay dökeyim mi?
8 senede ssk'yı batıra batıra yerin dibine geçiren hortumlaya hortumlaya yedi sülalesini kalkındıran indiregandi kemal'in vadetmesi gereken en son şeydir sigorta. o zamanlar insanlar sadece devlet hastanelerine gitmek zorundaydılar ve hastalar ilaç kuyruklarında ölüyorlardı. zaten ilaçların çoğunu da bulamıyorlardı.

--spoiler--
kiliçdaroğlu’nun ssk karnesi: (tl)

1991 128.000 kâr ziya yalçin sayin

1992 2.556.000 zarar kemal kiliçdaroğlu

1993 8.084.000 zarar kemal kiliçdaroğlu

1994 19.399.000 zarar kemal kiliçdaroğlu

1995 81.335.000 zarar kemal kiliçdaroğlu

1996 144.383.000 zarar kemal kiliçdaroğlu

1997 336.000.000 zarar kemal kiliçdaroğlu

1998 447.000. 000 zarar kemal kiliçdaroğlu

1999 1.111.000.000 zarar kemal kiliçdaroğlu
--spoiler--
asgari ücretle çalışan milyon küsür işçinin işlerini aşırı istekli olarak bırakmasını sağlayacak proje..
aynı şahıs istanbul belediye seçimleri için de aynı vaadleri vermişti. sonrasında tayyip erdoğandan ayarı yedi tabi, izmir belediyesi sizde niye orada fakirlere 600 lira vermiyorsunuz diye. *
herkesin sadakayı nasıl dağıtacağı ile ilgili planları açıklamasının bir örneğidir.

600 lira dağıtacağına 600 lira kazanacı iş imkanı yaratma yollarının aranması gereken durumdur.

not: 600 lira yapılan açıklamalara ithafendir. insanlık onuruna yakışan bir miktar olması gönülden geçendir.
projenin ikinci ayağında devlete alınacak çalışanların önce bu proje kapsamında en az 600 lira verilecek kişilerden seçileceğini bilmeyenlerin atıp tutmasıdır.

ssk zarar etmişmiş..

arkadaş ssk şirket midir?

haydi diyelim kılıçdaroğlu batırdı. şimdi ssk zarar etmiyor mu?

açın bakın, rakamlar ne diyor?
(bkz: yok öyle bir dünya)
bu bence iktidara geçmek için söylenen yalanlardan biridir. öyle birşey olsa hepimiz fakir oluruz.
kuyruklu yalandır. bu herif mi dürüst yahu? hala aynı boş vaatler vermekte kendisi. bu yalanlara inanan fanatik chpliler için gelsin;

https://www.youtube.com/watch?v=Lo30NPYsuRU