bugün

kıbrıs rum kesimi lideri hristofyas'ın ekonomik kriz nedeni ile gözyaşı dökmesidir.

halk zor durumdayken bazı rumların lüks içinde yaşaması aklına gelmiş olabilir.

http://www.google.com.tr/...%26prmd%3Divns&itbs=1
türkiye cumhuriyeti kimseye hasmane tutum izlemediği yıllarda, türkiyenin üzerine çökerek ekonomi ve terör kartlarını kullanan bu ülkelerin bugünlerde ne hallere düştüğünün gerçek yansımasıdır.

şu sıralar, ırak,suriye,güney kıbrıs,yunanistan,ermenistan ve daha bir çok avrupa devleti türkiyeye olan hasmane tutumlarının cezasını çekiyorlar. ne zaman onlara dostluk eli uzatsak hep ters çevirmişlerdi. şimdilerde ise dünün küstahlığı bugünün pişmanlığını yaşıyorlar.

beter olsunlar. bu ülkenin insanlarının canını çok yaktılar, hepimizin üzerlerinde hakları var, hepimizin hakkını sömürdüler. yedisinden yetmişine kim varsa bu ülkede, herkezin mutluluğuna, huzuruna ipotek koyan avrupa ve onun küstah dostları ekonomik olarak çöküp batarlar inşallah.
bazı insanların yönetim zaafiyetlerini dile getirirken ağladığını gösteren fotoğraftır.

kızacak bir şey yok, zira bizde öyle yöneticiler var ki; sadece acıtasyon için ağlıyorlar.

oysa bu memlekette utancından ağlaması gereken bir dışişleri bakanı, bir içişleri bakanı ve bir milli güvenlik bakanının yanında, her sınavda çıkan rezaletten dolayı ağlaması gerelen milli eğitim bakanı ve bunları göreve getirdiği için geceleri uyuyamaması gereken bir başbakan vardır.

gelin görün ki; saçma sapan ve yüzyılın başarısızlığının abidesi politikalarını/yönetimlerini çılgıncasına savunmaktadırlar.

adam kemer sıkma politikasını anlatırken ağlıyor, bizim bakan benzine gene geçirdik derken gülüyor.

tamamen bir onur meselesi aslında.

utanacak bir şey yok moro mou, gurur ve haysiyet sahibisiniz ne mutlu.
halktan kemer sıkma isterken keyif içinde yüzen rumlar aklına gelmiş olabilir.

ne büyük onur , gurur ve haysiyet sahibiymişler.
(bkz: dedeye sahip çıkalım)
kktc'nin yerinde olsam nazire yaparcasına sınırın hemen dibine lüks konutlar inşa eder caddelerde son model jiplerle havaalanında özel uçaklarla dolu bol tanınmış markalı dükkanların olduğu geniş caddeler üzerinde bütün gün onuncu yıl marşı, mehter marşı, kahreyle vatan düşmanını gibi şarkılar çalar, beşparmak dağlarının güneye bakan yerine dev kktc bayraklı muhteşem ötesi bir gökdelen diker ve her gün havai fişekli bol lazer ışıklı gösteriler yapardım. ne güzel lan.. oh ne güzel, onlar orda bir gıdım lokmaya muhtaçken biz öte tarafta davullu zurnalı eğlence. bundan iyi ders olmaz onlara. gerçi bizde komşusu açken tok yatan bizden değildir diye bir atasözü de var. ama olsun geçmişte biz çok dost eli uzattık. onlar tutmasını bilmediler.

not: pardon, komşusu açken tok yatan bizden değildir atasözü değil hadistir. jeton geç düştü ama olsun. şimdi yazıyı bozmayayım dedim..
ancak hala üretim yoktur.