bugün

buna kicimla gulerim ben arkadas ben dahil onlarca kurt sozlukte saldiriya maruz kaldigimizdan dolaya sadece savunma yapiyoruz. egri oturup dogru konusalim lafi hakkarili kardesimin ali kirca'nin programani katilan bebelere verdigi ayar.
ucu akp'ye dokununca rahatsız olunan durumdur. kemalistlere saldırı olunca zevk içinde zevk yaşıyordu bu şakirt arkadaşlar.
Bir türk olarak, türklerinde saldırgan türlerinin var olduğuda, Kürtlerin, çerkezlerin, gürcülerin hatta tüm insanlığın saldırgan türlerinin var olduğuda bir gerçektir. Kelimenin başına kürt ifadesinin koymak kürtlerin tümü böyledir anlamına gelirki buda ırkçılık olarak algılanır.
Bir insanin cahilliğiyle saldırma&kavga etme eşiğinin düşük olması ters orantılıdır.

Yani ne kadar cahilse o kadar çabuk saldırma moduna geçer çünkü söyleyecek sözü çabuk tükenir.

Misal sen bir otobüsün şoförüyle tartışırsın, öyle veya böyle tartışma modunda kalır. Bir kürt (gerçi tek olunca pek saldirmiyorlar) iki sözden sonra yumruk atmaya başlar.
coğrafya gereğidir. bulundukları coğrafya medeniyetin gelişmesi için uygun değil. bu da onları yabanileştiriyor.
yok genelde neşelidirler, bende önyargıyla yaklaşmıştım ama öyle değiller.