bugün

türkiye referandumla kurulmamıştır. beğenmeyen gidebilir.
olmayan ülkenin pay edilmesidir. 1071'de nice şehit kanlarıyla kurulmuş ve nice şehit kanlarıyla korunan devlet üç-beş çapulcu müptezelin iddiasıyla ne verilir ne de bölünür.

devlet de millette türk'tür. türk'ündür. beğenmeyen s.olup gider. kimin devletini kime pay ediyorsunuz angutlar.
bağımsızlık veya özerkliğin sadece kürtlere sorulması uluslararası teamüllere aykırıdır. bilindiği gibi, daha geçen aylarda belçika ülke bölünsün mü şeklinde bir referanduma gitti. ülkedeki herkesi ilgilendiren böyle bir refaranduma tüm seçmenler katılmalıdır.
saçma sapan bir selahattin demirtaş açıklaması. nereyi nereye pay ediyorsun sen adamım? hadi de ki dediğin oldu, kürtlere böyle bir soru soruldu. aklı başında olan kürt, ayrılmak istemez. ulan ayrılsanız ne olacak hiç düşündünüz mü? önünüzde bir planınız var mı? neyle kalkınacaksınız? neyle geçineceksiniz? götünüze giymeye don, kıçınızı yıkamaya suyunuz olmayacak da, bölünmeden bahsediyorsunuz? nasıl ki bir kesim din üzerinden, bir kesim atatürk üzerinden nemalanıyor, bu bdp'nin yaptığı da aynı bok. kimsenin kimseyi düşündüğü yok. azıcık akıllanın artık.
ben bu vatanın sahibiyim diyenlere sandık dilenen insanın söylemi. sahibiysen buraların yaparsın ulan! gelip burda dilenme siktir git. kurabiliyorsan o sandığı kur! sözlük köşelerinde it gibi havlamakla olmaz bu işler. senin kürdistan dediğin yerlerde benim ay ve yıldızım dalgalanıyor. sen hayal kuruyorken benim atalarım devletler kurdu. senin neyine gerek devlet toprak... yürü git ölünceye kadar hayallerinle yaşamaya devam et...
subjektif millet anlayışı diye bir şey var.
hani merak edilip bakılırsa fena olmaz.
Kürdistan ne ki aşkistan filan gibi bir şey mi. Olmayan şeyin payı olmaz.