bugün

ABD ve 7 Avrupa ülkesinde bulundum çok sevildiğimizi gördüm. Sempatileri büyük, gelin yerleşin diyorlar. Avrupa vize başvurusu yapan Türk arkadaşlar alamazken ben bir kerede ve çok kısa sürede aldım. iyi olduğumuzu cümle alem biliyor.
sebebi nedir? çünkü türkler imparatorluklar kurmuş bir ulustur. imparatorluk çocukları acılarını da sevinçlerini de ulu orta yaşamazlar. devletleri zor durumdaysa sessiz sedasız o yapıyı ayakta tutmaya çalışır. besleme değildir türk dediğin.
Sevmek ile kullanılmak arasında ki fark ölçülemeyecek kadar büyüktür.
Tabi bu durumu anlayana.
katıldığım önermedir. siyasi başlıklara genelde yazmamaya dikkat ederim, ama kıta avrupa'sına, yüzyıllarca korku salmış bir ırka, kolay vize vermezler. kolay kolayda sevmezler diye düşünmekteyim.
kürt kardeşlerim, gidip yerleşebilirler. çünkü çok uyumlu insanlardır.
hiç öyle isyan, molotof, havai fişekle güvenlik güçlerine saldırı, devletin askerine kurşun sıkma gibi huyları yoktur. arkadaş satmazlar. insanların, karılarını,kızlarını kaçırmazlar. bayrak direği fantezileri yoktur. cümle alem bilir onların ne olduğunu. ama bizde biliriz elbet.
avrupa sizi sevebilir. bizi sev(e)mez. videoyu izleyince anlarsınız neden olduğunu.

https://www.youtube.com/watch?v=rM4T1KxhTZE
düşmanımın düşmanı dostumdur mantığıdır. türkün türkten başka dostu yok denir. gelin siz bizle dost olun,avrupa bizle düşman olun diye nasıl yalıyor sizi görün.
görsel
hangi kürt, sorusunu akla getirir.

tek tip "kürt" tiplemesinden bahsetmek gerçeklerden kopmuş olmayı işaret eder.

mesela ışid kadrolarında iran, ırak, suriye ve türkiye'den gitmiş kürtler mi.
ki videolarda gördük, ellerine sağ ya da yaralı geçirdikleri marksist leninist kürtlere en ağır işkenceleri yapanlar, acımasızca enselerine sıkanlar, tekbir getirip gırtlaklayanlar iple boğanlar adamların inlerine girip yüzlerce kilo esrar, hint keneviri, binlerce uyuşturucu - uyarıcı hap, kaçak sigara ve alkollü içkiyi imha edenler de yine bu ışid bayrağı altında savaşan kürtlerdir.

ya da devletin askeri polisiyle omuz omuza 30 küsür senedir mücadele veren, narko terör örgütüyle çatara putara savaşan korucu kürtler mi.

veya amsterdam'da malum kafelerde esrar ve türevlerini satan kürtler mi.
(bkz: Kullanışlı aptallar)
Türk'lerden daha uyumlu daha çalışkan ve daha zeki olduğumuzdan mütevellittir.
Hani bi laf vardı bi zamanlar burnu havada kaşarlara ithafen söylenir di. Fazla çıkma teklifi alıyon ya hani, sonra havalara giriyon flan. Dikkat et bunlar çıkma teklifi deal çakma teklifi olmasın derlerdi hani mahallenin ağır kızları. Tanıdık geldimi lan.
kürtlerin üstün propaganda yeteneklerinden dolayıdır. kürtler dünyaya kendilerini sevimli gösterirken türkler'in eli armut topluyor. vah bize.
kürtler ve türkler arasındaki fark
kürtler etnik yapıları itibariyle ,avrupaya gittiğinde zaten kimliğinde türk yazıyor , her boku naneyi yiyip,sonra sucu türklere atabilir.zaten yeni yeni kimlik arayışları artmıştır.
ve kürt kardeşlerimiz millet olarak sessizdir ve sindirilmiştir bence isteyenleri direk türkiyeden gönderilmesinden yanayım , hiç kimse kabul etmiyorsa ne bilim adaya filan yerleştirelim.
Ceplerinde taşıdıkları Türk kimliğine ihanet edip, Türkiye'yi kötüledikleri için sevilirler. Düşmanımın düşmanı benim dostumdur mantığıyla bunları severler..
Sevilmeleri iyidir ama sevildiklerinden daha çok kullanılıyorlar.
Dünya şu anda ortadoğu ya kitlendiğine göre, ortadoğu nun en önemli gücü Türkiye olduğuna göre, ortadoğu ya kıtlenenlerın derdi petrol, doğal kaynaklar olup sevgi olmayacağına göre, kürt lerde (sadece hdp ve pkk lıkar için) şu an için devlete enbüyük sorun çıkaranlar olduğuna göre, ben olsam Avrupa li nın, Amerika lı nın, Rus un yerinde bende severim. Hatta methiyeler bile dizerim. Bunda şaşılacak birşey yok.
Bence dünyada türkler-moğollar ve tunguslar daha çok seviloyor. Avrupalılar da dedelerimizi ne güzel kılıçdan geçirib kadınlarımızı siktiler ya diyerek seviyorlar bizi.
tanımadıklarındandır. tamam tek başınıza gidip gayet sevilesi hareketlerle kendinizi sevdirmiş olabilirsiniz. ancak toplum olarak tanıdıklarında da sevecekler mi orası meçhul.
Kuyruk acısındandır.
kürtler birileri tarafından kullanılmaya sömürülmeye beyinleri yıkanmaya daha yatkın insanlar olduklarından seviliyo gibi yapılması bundan kaynaklanoy O diye düşünüyorum.