bugün

dünyanın en büyük 20 ordusu içinde bulunan kürd ordusuyla dalga geçme gafletinde bulunan faşik insanlardır. istese dünyayı ele geçirecek gücü vardır.
Tanklari aluminyum folyodan yapilmis komedilerle alay etmektir.
kıçımla güldüğüm bir eşek siken tugaydır.
Karşı çıkıp dalga geçenlerinde faşik damgası yemesi cabası hahahah.
kürt ordusu denilen insanların "etek giymiş" üç beş tane çapulcu olduğu düşünülürse,

çok da absürt bir şey yapmayan insanlardır.

umarım erkek arkadaşları etek giymelerine kızmıyordur.
etkili menzili 20 mt. olan molotoflar ve onu atan ibneler ordu mu oldu?
kompozit zırha sahip etek giyerler.
kürt diye bir millet mi var ki ordusu olsun? *
Daha önce Total War oyunundaki Kürtler dair bir yazı yazmıştım, sanırım kürt ordusu öyle bir şey:)

(bkz: total war attila/#30378636)
.................................................................................
Bu simdi ordu diyor ya şöyle gözümde canlanıyor;

Tayyip düşmüş, Ülkenin yönetimine ilber Ortaylı, Yılmaz Büyükerşen, Osman Pamukoğlu vb. adamlar gelmiş. Hasan Atilla Uğur, ismail Hakkı Pekin, Soner Polat, ibrahim Fırtına, Korkut Eken, Engin Alan, Levent Ersöz vb. adamları da istihbarat, iç ve dış güvenlik gibi makamlara getirmişler.

Neyse bunlar demiş" Yav iç meseleler zaten halloldu, NATO'dan çıktık, PKK'yı duman ettik, Rusya ve diğer devletler ile ilişkileri düzelttik, Hem NATO hemde Asya cephesi (Rusya, Çin, iran vb) ile eşit mesafeli ittifaka girdik!

Şimdi hele bir dış meseleye bir el atalım dediler ve Önce Azerbaycan ile Türkiye arasındaki Ermeni kontrolüne verilen bölgeyi silip, süpürüp temizlediler ve Azerbaycan'a eklediler, aradaki sınırı da tamamen kaldırdılar.

iran ile masaya oturup PKK'yı iran'ın kuzeyinden tamamen temizlemek, iran Türklerine Kuzeyde Özerk devlet hakkı tanımak için anlaştılar.

Sıra geldi Suriye, Kuzey Irak meselesine!

Dediler ki "Yav bir sefer düzenleyelim" (Amerikalı Türkler oradaki petrolün % 75'ini ABD'ye vereceğini söylese Türk'e anasını, karısını dahi beleşe verir) "Şu Irak'a düzenli toplu ordu olarak bir dalalım"!

Karşı taraf kim! işid daha geliyorum demeden topu tüfeği bırakıp kaçan (Bütün savaşlarında kaçmış) ırak ordusu, 3-5 Peşmerge, 3-5 işid'li çapulcu! Ha bir de PKK'dan kalan 3-5 PKK'lı artığı!

Bunu haber alan kürtler eşek, yenge vb. bütün silahlarını alıp meydana toplanmış Türkleri bekliyor!

TSK demiş" 650 bin personel var, Deniz Kuvvetleri Mersin'den açılır zaten denizden ıraktaki bütün hedefleri vurabilir, Hava Kuvvetleri zaten bunu 30 senedir planlıyor, her tür eğitim, teknolojik imkan vs. var tek başına dahi orayı haritadan silecek seviyede!

Ama bütün bunlar yetmez bir de seferberlik başlatalım. Güney Doğuda askerlik yapmış, Komando birliklerinde vb. askerlik yapmış ne kadar 20-45 yaş arası adam varsa hepsinin alalım, bölükler oluşturup başlarına birer Bordo bereli verip 15 gün eğitime tabi tutalım!

- Ehh, hacı bunların sayısı kaç ? Valla Tahmin edilen 5 milyon kadar olur!

- Nasıl yani? 650 bin profesyonel TSK personeli + 5 Milyon da gönüllü eski komando vb. sivil, hemde üstüne hızlandırılmış eğitim verilmiş, bir de donanma, hava kuvvetleri, topçu, tankçı birlikleri Çine kadar orduyu taşıyacak lojistik imkan vs!?!*
- He valla!!!

- E peki maden böyle iş yapacağız Azerbaycan dan da alsak 3-5 kişi, Azerbaycan ne çıkar?
- Ehh, zaten Azerbaycan ordusunu TSK yıllardır eğitim hazırlıyor, donatıyor, TSK ile bire bir aynı eğitim ve kapasiteye ulaştırıldılar, üstüne senden benden daha meraklılar bu işe, Azerilerden 200 Bin kadar Profesyonel asker, 1 milyon kadar da gönüllü çıkar!

- Genel toplam 6 Milyon eğitimli sivil + 850 Bin Profesyonel Ordu yani?
- Evet, ortaya çıkan manzara bu.
..................................................................

Şimdi düşünüyorum da 6 Milyon 850 Bin Türk düzenli ordu halinde 300 Savaş uçağı, bunlara destek yüzlerce helikopter, radar, hava destek uçakları vs. binlerce tank, Binlerce top, oturduğu yerden 300-500 Km öteye yağmur gibi yağdıracak kadar çok füze vb. uzun menzilli silah, Akdeniz'in en güçlüsü denecek kadar seviyede bir donanma vs. hepsi bir de Irak sınırında Kürtler (KÜRT ORDUSU * )))))))) ile karşı karşıya gelse!

Yani şöyle filmlerdeki gibi iki tarafa da uydudan izler gibi yukarıdan baksak ortaya nasıl bir manzara çıkar acaba * ))))
güncel Önemli Başlıklar