bugün

gariptir. Kürt kardeşim diyemiyorsunuz. Kürtçe konuşan kardeşimiz diyemiyorsunuz. Allah'ın Kürt olarak yarattığı bir insana Kürt olduğunu söylemek bir lütuf mudur, bir bölücülük müdür? insanlar etnik yapı olarak doğuştan öyle doğarlar, sonradan etnik ismi kazanmazlar. Bunu bilirseniz, ha o zaman Türkiye'deki farklı etnik yapılara saygının da ne olduğunu öğrenirsiniz.
beni kürt yaratmayan Tanrıya her gün şükrediyorum. Türk kürt kardeş değildir. Türkün Türkten başka dostu yoktur
yerine kürtlerle eşit yurttaşım diyorsa haklı olan türk.

kardeşim lafı biraz böyle küçümseme, büyüklük, abilik taslama olarak görülüyor.
öyle bir kardeşi yoktur.
Benim Kürt kardeşime Kürt bile diyemediler. K*rt dediler!
Ben Türküm. Karakeçili asiretinden. soyum hanedanliga uzanır. "öz" Türk mührü vardır sağ omzumda.

ancak;

laz benim samimiyetim,
Çerkez silah arkadaşım,
abaza soframdaki ekmek kuru soğanım,
Kürt benim kardeşim.

Bu topraklarda beraber doğduk. Bu topraklarda büyüdük. Bu topraklar için savaştık. ve bu topraklarda koyun koyuna beraber yatacagiz zamanı geldiğinde...

aksini iddia eden faşist Hitler'in götünün kılıdır.

büyüyün. bölünmeyin!
kimse kimsenin kardeşi abisi anası bacısı değil. bugün almanya'daki türkler, almanlar için ne ise, türkiye'deki kürtler de, türkler için o. hiç bir topluluk kendinden cahil ve kültürsüz olanı sevmiyor. amerika'da zenciler böyle, ingiltere'de iskoçlar böyle, türkiye'de kürtler böyle, almanya'da da türkler böyle.

eğitimli uygar medeni bir insanı herkes sever. eğitimli kendini geliştirebilmiş, modern dünyaya ayak uydurabilmiş bir kürt, benim için
akpli türkten daha üstündür. kendini geliştirebilmiş türklerle de eşit seviyededir. fark yoktur yani. dünyada bugün ırkcılık sanılan şey, cehalete olan nefrettir. cehaleti kimse hoş karşılayamıyor.

laftan anlamayan, vahşi, beş yüz yıl geriye koysan sırıtmayacak insanları kimse sevmiyor. türkiye'de kürtlerin sevilmemesi kürt oldukları için değil, çoğunluğu cahil, medeni olmayan, kavgacı, ilkel olduğu için sevilmiyor.

aynısı birebir aynısı da almanya'daki türkler için geçerli.

müslümanlar dünyanın geri kalanı tarafından neden sevilmiyor ? neden bu ne aq deyip geri kovuyor lar bunları ? elin ingilizi çöp kutusu bulamazsa cebine koyup taşıyor çöpünü, cahil ortadoğulu sokağa sıçıyor aq. kürtler de suriye'lileri sevmiyor mesela. laftan anlamıyorlar, bağırarak konuşuyorlar, pisler dediklerini ben her zaman duyuyorum.

türkler de aynen sizin için ve suriyeliler için böyle düşünüyor. cahil insanı, topluluğu kimse sevmez. kürtlerin yüzde doksanı cahil olmak yerine yüzde doksanı eğitimli modern insanlar olsaydı herkes istisnasız herkes severdi aq ya.

işte dostum anlamıyorsun o gruba dahil olduğun için, siz suriyelileri neden sevmiyorsanız, biz hem suriyelileri hem de sizi o yüzden pek sevmiyoruz.

ama sizlerin genel çoğunluğu eğitimli modern lafı sikiştirmeyelim kısaca medeni olsaydı herkes götünüzü yalardı.

bu ırkla alakalı değil, cehaletle alakalı.

alman olsaydım türklerin çoğunluğunu türk olduğu için değil, cahil ve toplumuma uymadığı için sevmezdim.

olay bu be dostlarım, siz insanınızı eğitin özgürlükler ve medenilik seviyesinde bir sıçrama yapsanız mükemmel insanlar olacaksınız.

ama yapmıyorsunuz, birbirinizi eğitmiyorsunuz, akpliler gibi cehaletten güç alıyorsunuz. o yüzden böyle oluyor.
katıldım bir düşüncedir. kürt kardeşim demiyoruz direk kardeşim diyoruz. illa ayrıştırma yapmaya gerek yok. beraber büyüdüğüm, tandır ekmeğini bölüştüğüm, çoçuklukta beraber meyve çalıp, misket oynadığım insana neden özellikle "kürt" diyeyim... bölücülüğü arttırmak için guruh edebiyatı yapmaktan vazgeçin. kimse sizin kürtlüğünüzle ilgilenmiyor. kürtlüğü kullanarak üzerinizden zengin olan siyasetçilere, tüccarlara bakın. sizleri sömüren aşiret ve toprak ağalarınız. adamsan her yerde adamsın. orospu otobanda da orospu kerhanede de orospu.
tamam kardeşim dicezde büyük çoğunluğu türkleri faşist kendilerini ezen baskı altına almış olarak görüyo bizde mecburen kardeşim diyemiyoz insanın içinden gelmeyince yapamıyo işte bende isterdim tabiki hep birlikte güzel yaşamayı ama onlar kürdistan türküsü tutturmuşlar kardeşimmi dicem şimdi.