bugün

hiç bağcılara,esenlere,tarlabaşına gece vakti gitmemiş yazar beyanı.
kesinlikle öyle.
(bkz: hahahassiktir)
"Mert" kelimesinin sözlükteki anlamımı değiştiği diye düşündüğüm başlık. Hayır anlamı "nankör" olarak değiştiyse katılacağım da.
kavgaya tek giden kürt görmedim.
teke tekte dayak yiyen bir ırk, güçlerini bir kamyon adam toplamakla alırlar.
Kesinlikle öyle bunu ornek olanlardanim.
Ben kürdüm ama kesinlikle katılmıyorum. Herhangi bir ırka dahil olmak o kişiye doğuştan gelen kişilik özellikleri vermez. Bunlar sonradan öğrenilir. Bu sonradan öğrenilen davranışlar öncelikle aile ve çevre daha sonrasında eğitimle oluşur. Kürt halkı Türkiye'nin nispeten yoksul tabakasını oluşturan bu sebeple yozlaşmaya en açık halktır. istanbul'un kimi kürt mahalleleri bunun örneğidir. Kısacası kişinin sosyo-ekonomik durumu karakterini belirleyen ana etmendir, ırk veya milli aidiyetleri değil.
wert falan olur la o. mert olmaz yani.
Her yerde farkedilendir. Mert delikanlı ezilmişin yanındadır Kürt erkeği. (bkz: Selahattin Demirtaş)
Bu doğruysa eğer etek giyip polise, askere taş atan yardıma gelen ambulansı yakanlar ermeni dölü.
askerde gördüğüm kadarıyla ki onun dışında işletme sahibi biri olarak ne iş ne de aş veriyorum görmüyorum.

çok ama çok kapalılar. kendi aralarında bile ayrılmışlar, sadece şırnaklılar şırnaklılarla muhabbet ediyor. bir mertlikleriniede görmedik

bi kavgaya 1 otobüs saldırmak, tbmm de ki şeref ve namus sözlü yeminini tutmamak, enseden sıkmak ,karı kıza laf atmak, yediği devletin mallarına zarar vermek, kaçak elektrik çekmek vb. vb. bitmez.

yokmu arada benden 10 kat mert iyi illaki var ama genelleme böyle.
Kürt bir sosyalistim. Ancak bu tezinize katılmıyorum. Batı'da da çok çok mert insanlar var. Bu bir ayrımdır...