bugün

ohaaa ben baya baya slogan insanıymışım lan. validem o kadar demişti "oğlum aman oku da gel anarşik falan olma" diye. ben de bi güzel dinlemiştim ama dinlemeseymişim şu an gençlik kollarında derde derman olurmuşum. yalanımı sikeyim.

evet aga ne anlatıyoruz bi fikrin var mı?

köy düğünündeydim 1 saat önce. 03 music company-afyonlu piyanist yazıyordu orkestranın üstündeki pankartta. hafiften kıllandım; müzisyenin pezemenkliği dedim.

sonrasında aynı müzisyen, "kıymetli annelerimiz çocuklarımızı pistten alalım" dedi. ona da eyvallah dedik.

havayi fişekler patladı, ışık oyunları ve daha nice görsel öge.

en son serdar ortaçın şarkısında piste takıldım gözüm. oha amına koyim köyüm kılabir gençlerle doluydu. sütelik apaçilik çizgisine kaymadan, hakkıyla yapılıyordu tüm hareketler. fazla kaçırdığım alkolün de etkisiyle piste atıp kendimi, "küreselleşme köyümden elini çek" diye bağıracaktım, bi yandan da kendimi yakıcaktım. bildiğin yanarak can vericektim imdata yetişti habip dayım.

şş pşş bizim oğlan derken, sese doğru gittim. hyundai starexin bagajı açılmış, köy yapımı şarap içiyolar. "nabıyonuz" soruma "güneşleniyoruz" karşılığı geleceğe biraz olsun umutla bakmamı sağladı. keynezyen model, resesyon falan.