bugün

evet sevgili ulu sözlük sakini, "acaba nedir bu başlık?" diye bakıyorsun değil mi? üzülme anlatıyorum.

efendim öncelikle küresel ısınma nedir bunu algılayalım.

küresel ısınma, atmosfere verilen gazların sera etkisi yaratması sonucunda, dünya atmosferi ve okyanuslarının ortalama sıcaklıklarında belirlenen artışa verilen isimdir. (wikipedia / 2011)

küresel ısınmanın başlıca sonuçlarından birinin, buzulların erimesi olduğunu ve daha da önemlisi bu erimenin, bir kısır döngü içerisinde giderek hızlandığını biliyoruz. ayrıca buzulların işlevlerinden birinin, güneş ışınlarını büyük ölçüde yansıtarak, dünyamızı korkunç sıcaklardan korumaları olduğunun da farkındayız. (bluvelve / şimdi)

kafanda bir şeyler oluştu mu adamım?

şimdi de bağdat caddesini düşün genç insan. düşün ki bir dünya dolusu kız ve hepsinin saçları aynı renk;

"110 ekstra açık sarı"

işte gördünüz mü? haksız değilmişim.

buzullarımızın eridiği şu makûs günlerde, güneş ışınlarının yarattığı etkileri bir nebze olsun atlatabilmek için bağdat caddesi sarışınları biçilmiş kaftandır.

buna karşı sunulabilecek argümanlardan biri caddede gezen büyük motorlu arabalar olabilir ancak ona da çözümü buldum.

üstü açık arabalar!

evet.
(bkz: anann zaa xdxdxd)
küresel ısınma değil küresel kasılma.. küre ısınacak,ısınmaya başladı,ısınıyor bi bakıyım valla ısnıyor diye diye kasımkasım kastılar milleti..