bugün

şöyle bir şey var türkiye'nin adının türk olmasından rahatsız olan kürtlerin kurmak istediği ülke. ama aynı hatayı kendileri de yapıyorlar.
eğer bir felaket olur da kurulursa kanalizasyon teşkilatını nasıl ayarlayacaklar aşırı merak ediyorum.
(bkz: sözde kürdistan)
hayal pereslerin hiç olmayacak hayel devletleri.
ak partililerin desteklediği şimdi olmayan lakin akplilerin sürekli desteğiyle oluşacak olsan sözde devlettir.

(bkz: türkiye seninle gurur duyuyor)
(bkz: barzani)
ancak legolardan kurulma ihtimali olan ülkedir.
windows 7 ile uyumsuzluk gösteren program. bir türlü kurulmuyor şerefsiz!
Kürt Halkının Doğu Anadolu Bölgesinde kendisine kurmak istediği ayrı devlet.
Doğu Anadolu Osmanlıya katıldığında, Kürdistan olarak adlandırılmış bir bölge belirlenip, vilayet olarak düzenlenip idare birimi yapılmamıştır. Zaten o dönemde Kürtlerin herhangi bir devlete benzeyen bir idare sistemleri veya yapıları yoktu. Aşiret şeklinde yaşayan bir toplumdular. Aşiret reisleri de Osmanlıya bağlı olmayı tercih ettiklerinde, sadece bazı Kürt ağalara sancak yoluyla belirli mahalli yönetim hakkı tanınmıştır. Bunun başlıca örneğide Şah ismail'e karşı savaşlarında büyük hizmetleri olan idris-i Bitlisi'nin Osmanlıya bağlandığında yönetimini devam ettirmesidir. Aşağıda, 1600 yılında Osmanlı toprakları gösteren harita, bu düzenlemeyi doğruluyor.
kürdistan özerk bölgesi. şuan ırak topraklarının bir parçası. 2012 yılının newrozunda bağımsızlığını ilan edecekti. lakin arap baharı etkiledi bu durumu. şuan ki en büyük engel suriye krizi.
barzani kürt halkına şöyle diyor resmen diego dur allahını seversen zaten ortalık karışık.
haksız da değil. bunun doğru olduğunu pek çok kürt siyasetçi savunuyor. iktidarıyla muhalefetiyle.

2-3 yıla kalmaz bugün ki ana haberlerde adının bile telaffüz edilemeyecek kadar kürdistan nam-ı diğer kuzey ırak bağımsızlığını ilan edecek. belki 2-3 yıl bile fazla. lakin benim öngörüm bu yönde.
hani o soğuk kış gecelerinde kıçın yorganın dışında kalır da, acayip acayip rüyalara gark olursun ya, öyle bir şeydir işte kürdistan. sadece rüyadan ibarettir. insan gibi rüyalar görün olum. angelina jolie' yi filan görün amk, kürdistan neyinize allah'ınızı severseniz la.
Gerçekleri görebilen gerçek bir türk vatandaşının hiçbir zaman olmasını istemeyeceği sözde oluşumdur.

Sol tarafta gördüğüm an itibari ile direk küfür etmeye başlıyorum ve sürekli ikidebir başlığın diriltilmesine bile dayanamıyorum o derece midem bulanıyor çünkü.

Not: Bu da bu başlığın altına girdiğim son enrty'dir.
kastedilen yeni bir ulus devletse karşıyım ama bölge ismi olabilir.
insanların zoruna gitsede kurulacağı yerçoktan bellidir. link hediyeli.

http://www.imedya.com/new...9e1d6278843ac7dc835c9.jpg
Kafkaslar'ın güneyi ve Orta Doğu'da, Azerbaycan, Ermenistan, Irak, iran, Suriye ve Türkiye'ye ait toprakların bir kısmını kapsayan coğrafi bölge. Günümüzde herhangi bir devlet ya da uluslararası kuruluş tarafından tanınmış "Kürdistan" isimli bir devlet bulunmamaktadır. Siyasî bakımdan özerk, federal bir bölge olarak uluslararası, resmî tanınmaya sahip olan tek bölge Irak'ın Kürdistan Bölgesel Yönetimidir.

kaynak : vikipedi
reşat nuri'nin çalıkuşu romanında feride'nin babasının asker olarak görev yaptığı bölgedir. romanın osmanlıca baskısında "kürdistan" ismi geçer.
gerçekle uzaktan yakından alakası olmayan kısacası ütopik bi düşünce.
türkiyenin savaş sebebi olarak deklare ettiği sanal ülke.
haritası şöyledir;

görsel

düzenleme:ahahaha girmiş birine heralde.
(bkz: pkk ütopyaları)
ırak 2 ye bölündü ve şu anda yarısı kürdistan. bunu türkiyede dahil çoğu dünya ülkesi kabul etti.
kelime olarak yazıldığı vakit varlığı veya varolacağı bir noktada ihtimaller içerisinde yer alan uhde.
türkiye cumhuriyet'i sınırları içersinde kurulamaycak, sınırlarımız dışında bizi ilgilendirmeyen yer.
(bkz: ütopya).

edit. eksi veren ütopiklere de selam.
türkiye cumhuriyetinin suriyede kurulmasını önlemek için özgür suriye ordusuyla iyi geçindiği devlet.
güncel Önemli Başlıklar