bugün

kesinlikle beklenen ve eğer kurulursa sembolü eşşek olacağı gerçeğidir.
kürtler için çok tahrik edici olacaktır.
kin ve nefret söylemi barındıran başlık. kürtler ne yaptı ki size bu aşalama çabalarınız? gelip sizi evinizden mi çıkardı, kafanıza silah mı dayadı, kızınıza karınıza tecevüz mü etti? soyut bir kavram(devlet) uğruna içimizdeki bütün güzellikleri yok eden, gözümüzün önündeki güzellikleri de göremeyecek kadar körleşmiş bir toplum haline gelmişiz. yazık bize, kürdistan gül bahçesi demek. o bahçede birbirimize gül uzatıp el ele koşmak varken neden bu nefret.

edit: mersinliyim. türküm, kürdüm.

edit2: medyanın abartısıyla töre, berdel gibi gelenekler öne sürülerek kadınların en çok öldürdükleri bölge olarak doğu kısmını hedefe oturturlar. oysa istatistikler bunun aksini söyluyor. son 6 yılda turkıyede öldürülen kadın sayısı 140.000 civarı. bunun %27'si izmirde öldürülen kadınlardır. izmir kadınların cınayetlerının en sık yaşandığı kentimizdir. doğunun başkenti izmir bu, normal yani. devlet bugune kadar hep terör teknıgını kullanarak kendını var etmıstır. dikkatınızı çekerim teknık dedim. çünkü terörrizm bir teknıktır, savaş biçimi değil. bir siyaset bilimcisi olarak söyluyorum, siz kaf dağının arkasından bakıyorsunuz, bundandır devlet nezdınde cahıl cuheyla takımı olarak anılmanız. yağlanmış kazığa oturmak kolay iş değildir, tebrik ederim.
eşşek diye bir şey yok sayın totoşlar. ancak eşek olabilir.

yazım kurallarına dikkat edelim lütfen. dil'i bilmeden gerçekte kullanılan bir dil'i aşağılamaya çalışmayalım.

boru değil lan: 'ana dili' adamın. bırakın konuşsun. sana derdini senin dilinde anlatacak nasıl olsa..

ah be totoşlar, biraz dikkat piliiss..
kürdistan kurulmayacağı için güzelim hayvanı köpeğe, ite mal etmeye gerek yoktur.
"beyinlerimiz savaşsın isterdim, ama görüyorum ki silahsızsızsınız bayım " demiş kafka. başlık ve bazı entrileri okuyunca silahsız insanlara cevap vermenin anlamı kalmıyor.
çizmişler bile:

https://ssilogix.com/wp-c...-donkey-with-sombrero.jpg
doğru sembol dişi hint keneviri figürüdür. ne zamanki nankörlükten vazgeçip, bunca hayrını gördükleri şu bitkiyi bayraklarına koyarlar, o zaman bayraklarına saygı gösteririm.
(bkz: bozeşekler)
yılanda olabilirdi.
bence büyükçee bir boşluk olur; patlak vajina gibisinden.
akla eşeğin heykelinide dikerlermiydi acaba sorunsalı getiren durumdur.