bugün

çok sinirlenilen anlardır. malum kufur ruhun yelpazesidir.

mesela o anlardan birisi şu fotoğrafın görüldüğü andır:

görsel

evet, ana-avrat düz gittim, dere-tepe... neyse işte...
esas oğlanın başka bir kızla görüldüğü an.
sınavda 4 sayfa verip, 20 aldıktan sonra hocaya karşı hissedilen andır.
ayaginizi bir tarafa vurduktan sonraki andir. o an küfürler bile yetmez.
- sevgilinin tripleri esnasında (içten küfür edilmelidir dış ses duyulmamalıdır)
- tam ihtiyaç olduğunda tuvalet kağıdı bitince
- fenerbahçe rakibini yendiğinde (kim olursa olsun)
- galatasaray yenildiğinde
- hesapta para var sanıp atm ye gidip eli boş döndüğünde
- burnun akarken mendil bulamadığında
- magazin programlarına rastladığında
- karma puanın düştüğünde vs.

bu durumlarda ana avrat küfür etmek uygundur. *
lost ta artz adlı öğretmenin 1x24 te öldüğü an. 5+1 le izlerken harbi harbi bir mnsykm i hakediyor, sahne.
atamayana atarlar kuralının geçerli olduğu anlardır.
nazlı ılıcak'a ne üdüğü belirsiz dendiği için 10 gün çaylak olduğunuzu öğrendiğiniz andır.
sevdiğiniz ve değer verdiğiniz biri tarafından ihmal sınırlarının kilometrelerce aşıldığının farkedildiği andır.
(bkz: 2 mart 2008 de besiktas carsisi onunde kusan adam)
(bkz: seovi nin son numarası)
torpile kurban gittiğiniz anlar...
şu güzelim bahar habercisi günlerin güneş ışınları dolu kucağında üniversite kampüsünde dört bir yanın cıbıl cıbıl hatunlarla dolu olduğunu fark ettiğimiz anlardır. ben bu durumdan öylesine etkilenmişim ki konuyla alakalı cümlelerimi nasıl kuracağımıda bilmiyorum şimdi. hatta yanımda arada bir beni kesen hatundan kalem isteyeceğim ama güzel yüzüne bakınca kendimi nasıl tutacağımı da bilmiyorum açıkçası. küfür ederim ben bu güzelliğe.
sinirden delirip ortalığı yıkmak isterken efendi gibi oturmak zorunda kalıp bir de şirin gözükmek gerektiğinde içten içten bilinen bütün küfürler zincir gibi başa döne döne sayılabilir. bir süre sakinleşilmesini, en azından kendini o ortamdan kurtarana kadar teseli olunmasını sağlar.
çaylak olmanın da istenmesinin tavan yaptığı anlar değilse küfür edilmemelidir. ya da edilmelidir, sözlüğe yazılmalıdır.

biz buna iş bilenin kılıç kalkan diyoruz değil mi? bir yanlışlık yok inşallah?
istanbul trafiğinde geçirilen her saniye...
final notlarını panoda görüp , yanındaki kaldı ibaresini farkettiğiniz anlardır.
kapı zilinin çaldığı anda telefonun da kapı ziline eşlik ettiği an
ayak serçe parmağını evdeki sehpa vb. eşyaya vurduğun an
vee sabah uykunun en tatlı yerinde çalan saati duyduğun an.
ev içerisinde şarj aletinin kayıp olduğunu farketmek.
Harç parasını yatırmak için banka kuyruğuna girip 2 saat bekliyorsanız küfür etme isteğiniz tavan yapar...
lise de hocanın sizi 44 puanla sınıfta bıraktığı andır.
içinizden: ''Ulan ne olurdu 1 puan daha verseydin!'' dersiniz, ama artık çok geçtir.
işte o an yaldır yaldır sövesiniz gelir...
söversiniz de.
otopark sırası beklerken soldan gelen lavuğun sıraya kaynak yapmasıdır. en beteri sirkeci katlı otoparkta görülür. küfür dahilinde yandaki arabanın kaputuna yumruk atınız.
- pes oynarken son dakikada gol yemek
- Sevgilinin sikko sebepler gösterip ayrılmak istemesi
- Son kalkacak otobüsü kaçırmak
- Perde takarken bir sıra atlamak ve takılanların bir bir çıkartılması
- sınavda ucun bitmesi ve kimsede 0.7 olmaması
- Tam ders düştü derken hocanın merdivende belirmesi
- Yine bir şampiyonlar ligi maçı ve yine ilker yasin.
ağız dolusu ve şöyle okkalı okkalı küfür etmek isterken aklına hiç bir küfürün gelmediği andır.
önemli bir başarıyı kokusunu alacak kadar yaklaşmışken ellerinden kaçırdığın andır.