bugün

amına koyim kimin yanında savaşıyor bi sik anlamadım

rusya demişsin abd demişsin avrupa birliği demişsin anti emperyaller demişsin ama bi kimin yanında savaştığını dememişsin amk

özgür suriye ordusu mu , esad rejimi mi ışid mi amk kimden yana onu söyle ne uzattın be birader.
Tatbikat olsa suriyede bu kadar yabancı unsur bir araya gelmezdi ama simdi united colours of benetton oldular.

Uluslararası savaşta ben de varım diyen küba özel kuvvetlerinin durumu.
yemin ediyorum okuyunca duygulandım lan... 50 lere gittim küba devrimine... biz seni sevmeyi tarihin yükseklerinden öğrendik
cesaretinin güneşi ölümü kuşattığında sonsuza kadar kumandan che guevera ! https://www.youtube.com/watch?v=eq4tvQowgzE
Vallahi ipimde değil, orada bir nizam getireceklerse, kim gelirse gelsin ki şu ülkemizdeki Suriyelileri geri postalayabilelim.
bu iş gittikçe büyümekte ve en yakın devlet türkiye olarak gelişmeleri korkuyla izliyoruz.
3. dünya savaşınanın bir adımının daha atılmasıdır.

ha gayret. yok mu arttıran?
Yakında cebeli tarık devletinin de ekleneceği olaydır.
ortalık karışacak vaziyet alın.
yanlış aktarılmış haberdir.doğrusu,küba'lı komutanlar bilgi paylaşmak ve durumu öğrenmek için suriye'de.küba herhangibir askerini sokmuş değil suriye'ye.
merak edenler için; bölgede rusya esad rejimini, abd pyd yi destekliyor. rusya nın amacı suriyede esad ın devrilmesini ve suriye nin bölünmesini engellemek. abd nin amacı ışid e vurmak adı altında pyd nin bölgede bir koridor oluşturacak şekilde devlet kurmasını sağlamak. aslında iki süper gücün de tek amacı bölgede hakim güç konumunda olmak, burada kendi ülkeleri adına çıkar sağlamak. peki türkiye nin durumu ne? esad rejimini istemiyor, pkk nın bölgedeki uzantısı olan pyd nin güçlenmesini istemiyor, ışid e tırlarla silah gönderiyor. her halükarda kaybeden taraftayız. asıl amaçlamamız gereken şey bizim açımızdan en mantıklı seçim olan suriye nin toprak bütünlüğünün korunması. şu an sınırda kiminle muhatap olduğumuz bile belli değil.