bugün

Gece yazdıysa doğrudur.

T: kolaya kaçma.
Davranış biçimi.
iyi kötü diye ayırmayı asla sevmemişimdir. Sadece yeterince sevgi, ilgi gösterilmemiş insan vardır. Kötüler diye kötüledikçe bir şey değişmez aksi olur. Birisine iyiliğim dokunuyorsa kendi iyi duygularımı kullanmasına izin veririm. Bir yerden sonra kişiye kalıyor iyi veya kötü olmak. Yaşadıklarım bana acı vermişti, verir bu yüzden iyilerden yana olmayı seçtim ne olursa olsun. Beceremem ama ayrı. Ayrıca kötülerin kötü bir hikayesi vardır. Kimseye kötü sıfatının yakıştığını düşünmüyorum. iyiler melek kötüler şeytan diye bir şey yok herkes insan. Olayları kaldırış biçimi herkeste farklıdır. Kolayı seçmek hoşlarına gidiyor sanırım. Herkes sevilmeye değerdir.
Kötü dedimse de anlam açısından.
Akıllara, bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim deyimini getiren kişi çabasıdır. Kötülüğüne şahit olan kişiler deyim-meyim dinlemezler elbet, ama bunu yapan kişi fazla sinsidir.
bastırma çabasından ziyade kurtulma çabasıdır bu yapılan. zira kendini değiştirmek istiyorsan işe çevreni değiştirerek başlarsın. çevreni değiştirmeden alışkanlıklarından kurtulamazsın. alışkanlıklarını değiştirmeden ise kendini değiştiremezsin.
kendini değiştirme çabasındadır ama ;
bir süre sonra insanların kendini kullandığı düşüncesi yüzünden daha kötü olmaya başlayacaktır.
iyilerle arkadaşlık etmek güzeldir.
kıtmir köpek olduğu halde sadece iyilerle arkadaşlık ettiği için cennete girmiştir.