bugün

lüks tüketim vergisi ödemesi gereken insandır.
iq su tek haneli olan insandır. ülkemizde ve dünyamızda henüz insanların açlığına, sefalet içinde yaşamasına çare bulunamamışken, bunu yapmak gerizekalılıktan başka bir şey değildir.
köpeğime aldığım mamanın 15 kg 170 milyon ve bu mama 1.5 ay gidiyor.

köpekler yaşları ilerledikçe belirli rahatsızlıkların sahibi oluyorlar. Alerjik reaksiyonlar gibi. tavuk etli mama yiyemiyorlar ve düşük kaliteli mama yiyemiyorlar bir de bunların profesyonel mama olmasına rağmen kuzu etlisine de alerjisi olanları var benim köpeğim gibi. balıklı mama yiyebiliyor sadece ve maalesef market mamaları yiyemiyor. zaten o market mamaları denilen çöplüğü yedireceğime ev yemeği veririm daha iyi.

kapısının önündeki hayvana tencerenin dibinde kalan yemeğe ekmek doğrayıp vermekten aciz olan insanların bunu gerizekalılık gibi görmesi çok normal. Bu tarz insanlar muhtemelen köpeği alıp zevkine daha sonra da hevesi geçince sokağa bırakanlardır. Yaşı ilerledikçe köpeklerinde yaşlandığını ve tıpkı insanlar gibi hastalıklarının çıktığından bir haber insanlardır.

Siz lütfen her ay 200 milyon insanlara yardım yapın. Çünkü bunları söyleyen insanlar genelde evinde oturup hiç birşey yapmayan insanlar oluyorlar!
(bkz: köppeeen olem)
mama fiyatı 200 liraysa normal olan şeydir.
"para köpek'in olsun" sözünün canlı faili.
çocuğu olmayabilir çocuğuna harcayacağı bütçeyi köpeğine ayırıyordur .
dabıl günah işleyen insandır.
haram para kazanan biridir.
bir boğaz doyuran ve de maddi imkanı olan insandır.
gerizekalıların haram para kazandığını düşündüğü kişidir. köpeğime pahalı mama yediriyorum, yedirmek de zorundayım. ailemin kazandığı paranın haram olduğunu iddia edenleri de doğuda herhangi bir karakola nöbet tutmaya davet ederim.
şerefsizliğin de bir sınırı vardır.

bu gerizekalıların çakma müslümanlıkları aslında bu kelimeden açığa çıkıyor. haram...

birilerini eleştirmek için bu kelimeyi kullananlar aslında hz.muhammed'in hayvan sevgisinden zerre haberdar değiller. dedim ya, gerizekalılar çünkü.

bir arkadaş yukarıda çok güzel açıklamış durumu. hayvanlar ne yerse odur. bağışıklıkları, vücutlarının şekilleri beslenmeleri ile yakından ilgilidir.
kaliteli mama yedirirseniz tüyleri parlar.
kaliteli mama yedirirseniz bağışıklığı artar, kolay hastalanmaz.

ya da bunları geçin. hayvanlar, bitkiler ve diğerleri. bu dünyada yaşayan her canlı değerlidir. ve değerli olan her canlı kaliteli yaşama hakkına sahiptir.
bari yaradılanı sevin yaradandan ötürü de saçma sapan konuşmayın.
kopegini ya ac birakan yada kalitesiz besinlerle doyurandir. ikiyuz ne lan, benim kedi ayda besyuzden asagi yemiyor.