bugün

köpek dediysem, k 9' dan bahsetmiyorum. kırma bu, tüyler sarı, boyu kısa ama bayağı celallenebiliyor.
bir gün tasmayı alıp sevgili kırmamı yürüyüşe çıkardım. ortalık sakindi ve karanlık inmişti, insanlar evine dönüyor, gençler sağda solda dolaşıyordu. bizimkisi de otu çimeni koklayıp çişini yapıyor, ara sıra kulaklarını dikip sağa sola bakıyordu.
genelde sakindir, ete süte dokunmadan dolaşır, dişi köpek gördü mü derin derin içini çeker, erkek köpek gördü mü evander hollyfield ile karşı karşıya kalmış mike tyson' a dönüşür, ya da kızdırılmış hulk' a. onun dışında cidden sakin hayvandır.
her ne ise, bahsettiğim akşam sevgili kırmam işine bakarken ben de sağa sola bakınıyor, eve dönmeyi bekliyordum, hava bayağı soğuktu, burun kemerimden büyük bir sarkıt inmekteydi. o sırada kaldırımda, ileride bir çift gördüm. bir kızla oğlan tartışıyordu. oğlan linkin park tişörtü giymişti, kabanının içinden görünüyordu, kız hem üşümüş hem de kızmıştı, yüzü kıpkırmızıydı. oğlan kız elini kaldırınca dayanamadım ve ' atıl oğlum ! ' dedim. atılmamla köpekciğimin tarkan' ın kurduna dönüşmesi bir oldu. bir süre çocuk önde biz arkada koşturduk. daha sonra da oralarda göremedim.
tanım kasacak olursak; köpeği hulk' a dönüştürmektir.