bugün

kvk nın telefon satan ancak hizmet veremeyen kurum olduğu gerçeğidir.

şöyle ki;

yaklaşık 24 gün önce htc touch 2 markalı allahlık cep telefonumu ekranı bozulduğu için kvk servisine götürdüm. her ne kadar arkadaşlarım "yapma, etme, sürünürsün" dediyse de garantiyi deldirmemek için verdim gitti. birinci hafta geçti. dedim ki kendime bi arıyayım şu şervisi.

telesekreter = ts
müşteri temsilcisi = mt
siyahgiyenadam = s.g.a.

ts: zart için biri, zurt için ikiyi, eşşeğin ziki için üçü....
(dıııt.... dıt... dıııt...tuşlama yapılır)
ts: hede için bin sekiz yüz ikiyi , hödö için bin sekiz yüz üçü...
(dıt...dıııııt... sanki hügo oynuyotum amk!)
ts: ebeminki için lütfen bekleyin...
( bağla ulan artık ! dııııt... dıııııııt!!!)
ts: görüşmeleriniz ibnelik yapmayasınız diye kayıt altına alınacaktır. kızlara sarkayım falan demeyin...
mt: merhaba burası kvk. ben hedesu nasıl yardımcı olabilirim?
s.g.a.: merhaba hedesu hanım ben siyahgiyenadam geçenlerde size bir telefon bırakmıştım da durumunu sormak istemiştim... bir hafta oldu da (tatlı bir gülümseme yaydım. hani yakın olursam ilgi görürüm işim hallolur diye...)
mt: imayı numaranız?
s.g.a.: 1234567213456...
mt: cihazınız bir üst seviyeye gönderilmiş beyefendi... başka yardımcı olabileceğim bir konu varmı?
s.g.a.: bu ne anlama geliyor?
mt: mekanik tamir burada yapılamıyor merkezde tamir görecek demek bey efendi.( götüne girecek olan ve seni günlerce bekletecek olan kvk ya hoş geldin demek oluyor...!! nihahahaha!!!)
s.g.a.: hımm.... anladım teşekkürler...

aradan bir hafta geçti.bu arada milattan kalma emektarım w810'la idare ediyorum... internetten takip ediyorum cihazın durumunu 'onarım aşamasında' yazıyor. iyi dedim yarın öbür gün gelir... ikinci hafta bitti hala ses seda yok... tekrar aradım.

telesekreterle uzun uzun çalımlaştıktan sonra müşteri temsilcisine bağlandım.

mt: merhaba burası kvk. ben hödösu nasıl yardımcı olabilirim?
s.g.a: merhabalar. ben siyahgiyenadam 1234567213456 imayı numaralı telefonumun durumunu öğrenmek istiyorum. iki hafta oldu hala gelmedi de...
mt: kontrol ediyorum... beyefendi telefonunuz onarım aşamasında. başka bir konu var mıydı?
s.g.a.: hödösu hanım ben bunu zaten internette görebiliyorum... daha fazla bilgi veremez misiniz? telefonuma ihtiyacım var.
mt: maalesef beyefendi...
s.g.a.: bir telefonu tamir etmek bu kadar mı zor sizin için?! yapamıyorsanız parçaları yollayın ben yapayım?!
mt: beyefendi takdir edersiniz ki servislerimiz biraz yoğun o yüzden telefonlar sırayla tamire alınıyor. sizinkine de sıra gelir yakında.
s.g.a.: bakın hanım efendi servisinizin yoğunluğu benim değil, sizin probleminiz... eğer yoğunluk varsa eleman alın!
mt: ama bey efe..
s.g.a: eleman bulamıyorsanız ben geleyim çalışayım !
mt: biz şirket ol..
s.g.a.: siz şirket olarak madem beceremiyeceksiniz neden bu işe girdiniz!? bi telefon tamir etmek bu kadar zor mu ya!? on beş gün oldu! telefonu karşıma alıp on beş gün konuşsam kendi kendini tamir etmesine ikna ederdim!!
mt: beyefendi ben buraya öncelikli diye not alıyorum...
s.g.a: ( yeter lan kızın suçu ne?) sağolun hanım efendi... kusura bakmayın sinirlendim... ama sinirlenilmeyecek gibi değil! iyi çalışmalar...

üçüncü hafta doldu... şimdi de internette "parça bekliyor" yazıyor... bu hafta da gelmezse telefonu onlara bağışlayıp bi sony ericsson alıcam...!

size tavsiyem; kvk'dan telefon almayın... gafletle alırsanız bile sakın servise yollamayın... kendi imkanlarınızla tamir edin... olmadı çöpe atın! hele hele sakın htc touch 2 almayın

haftalar sonra *: beşinci hafta bitiyor. hala gelen giden yok. sevmesem de onu özledim sesini sözlük...

bu şarkı da benden kvk ya gelsin;
telefoonuuun başındaa çaareesiiiz bekliiyoruum. bekliyoruum ama çalmayacaaak biliyorum.