bugün

kuyumcuyu zengin sanan bebelere garip gelmiştir.
o bişeymi sırf memur çocuğuyuz diye 2 okuyan kardeşim evimizin kira olması etkenleri varken bana değil pkklılara burs çıkması daha çok koyar adama. az aç kalmadım 1. sınıfta hakkımı helal etmiyorum.

edit: millet alttan ders olayını falan konuşuyor ben 1. dönem 3.30 , 2. dönem 3.68 ortalama yaptım 4 yıllık sınıf öğretmenliği okuyodum karstan uludağa yatay geçiş yaptım buna bile vermediler. baban emekli sandığındaysa burs alamıyorsun düzeni sistemi sikeyim. tamam yine verme bana asgari ücretle okuyana engelliye işsiz çocuğuna ver neden almancılara ( sigorta yok diye) pkklılara (babası çiftçi diye) veriyorsun . adam senin paranla bana bize molotof atıyor. şimdi bana tepki gösterecek arkadaşlara diyeceğim tek laf 21 yaşındaysan ailen zor durumdayken para istemek kolaymı ? bilirmisin zorluğunu 1. öğretimsin diye iş vermeyen yerde okuyosan kolaymıdır ?
Kuyumcuyu fakir sanan kişileri gün yüzüne çıkarmıştır.

Kuyucu değil amk kuyumcu.
üniversite ikinci sınıftaydım. yurtta oda arkadaşım fen bilgisi öğretmenliği okuyordu. annesi babası eczacıydı. alttan dersi vardı kaç tane ona burs çıktı. benim babam emekli makina mühendisliği okuyorum. alttan dersim yok bana çıkmamıştı. onun için kuyumcu, eczacı farketmiyor. bilgisayar kafasına göre atıyor galiba.
kuyumcular devlete en az vergi veren esnaflardan biri genelde zengin takımının iş yaptığı yaptığı bir sektör. kuyumcunun çocuğuna başbakanlık burs vereceğine gerçekten ihtiyaç sahibi olan kişilere burs versinler.
babasının üzerine olan evleri başkasının üzerine gösterip burs alanları görünce şaşırtmayan haberdir.
soysuzluğun , açgözlülüğün dik alasıdır. tüüü size kuyumcuymuş al o altınlarıda .... harca.