bugün

Var mısın yok musun isimli yarışma programında, o gün kura ile belirlenen yarışmacının, bir kutu ismi söyleyerek, başka yarışmacı adayının önündeki kutuyu açtırması ve sonrasında kutusunda büyük rakam çıkan yarışmacı adayının renkten renge girdiği, kafasını kutulara vurduğu, kendini iğrenç bir pislikmiş gibi hissetmesi, buna mütaakiben kameraların yakın çekim yaptıklarında aynı hisleri jest ve mimiklerle gördüğümüz durumdur. Sen kutunda ne olduğunu bilmiyorsun 1. Çıkan rakamın senle ne alakası var 2. Bu yarışmacının kendi insiyatifinde olan bi durum zaten, Adam senin önündeki kutuyu söylüyor sen açıyorsunBelirleyici insan sen değilsin 3.

Niye kendi kendine triplere girip, depresif havalara sokuyorsun kendini Anlamıyorum. Zaten izlemiyorum da. Denk geliyorum bazen, onda da yorum yapmadan duramıyorum.

HAdi elele tutuşalım sözlük ahalisi.Belki aramızda bişeyler olur.

* cevdet ne var kutunda hissedebiliyor musun bişey ?
- nilcan valla var bişiler yıllardır ama paylaşmak istemiyorum.
* nasıl yani? anlamadım ?
- Boşver nilcan. Çok küçüktüm ozamanlar. Hatırlamak istemiyorum. Tek hatırladığım, bakkalda çalışan bi abi, şeker ve depo .
* hııımm.. Büyük olabilir diyosun yani?
- farketmez Nilcan. insan alıştıktan sonra...
(bkz: kutuma gidicem)
(bkz: türkiye de gerizekalılık örnekleri)
sadece rakamı açanın değil, açılma esnasında girilen çatırt soundlu cam kırılma efekti sayesinde ekran başındakilerin de depresyona girmesi olayıdır.