bugün

başlık "toprak altındaki işçiyi kurtarırken kafasını koparan kepçe" olacaktı, karakter sınırına takılmıştı. olay keşanda meydana geldi. haberin küpuru:
görsel
görsel
yuh dedirtmiş bir olaydır. bu ülkede şansa yaşadığımızı anımsatmıştır.
habertürk gazetesi karikatürünü yapmış:
görsel
bu tarz birşey gelirse başıma ararım itfayeyi falan bokunuzu yiyin gelmeyin ben halletcem derin... bi yerden falan duyup gelirler falan...
izleyince şok olduğum haber. o inşaatta çalışan mühendisler gerçekten geri zekalıymış.

o çukur neden genişçe kazılmaz yapılırken? görüyorum hep daracık yerde çalışıyorlar. adam eğilemiyor bile ya. artık nasıl iş yapacaksa o durumda. eğer biraz genişçe olsaydı o yer bu haber olmayacaktı bile. işçilerin çalışma alanı önemsenmiyor. halbuki bütün işi bu adamlar yapıyor. mühendisler ne demeye orda duruyor bunları düşünmeyecekse? hıyar mı bunlar? iki çizik atmayla olmaz bu iş. adam gibi çalışma alanı yaratacaklar işçiye. işçinin aklına gelmiyorsa mühendisin aklına gelmek zorunda.

hemen çıkarılsın diye makineyle kazmaya çalışmışlar, adamın nerde olduğu bilinmeden. ama işte.. ya acayip üzüldüm. allah ailesine sabır versin. çalışmak da ibadetir. ibadet halinde öldü adam. allah mekanını cennet etsin.

edit: işçilerin güvenliğinden taşeron firma sorumlu imiş. para babaları sorumlu yani. onun insafına kalıyor gibi sanki. yazık vallahi. hıyar olan böyle düşüncesiz firmalar. belli oldu o.