bugün

kuran i kerim in reenkarnasyon ile ilgili ayetlerini bulduğunu iddia eden bünyelerin içine düştüğü yanılgıdır efenim..

"reenkarnasyon için vardır" tartışmasını zamanında yaşar nuri öztürk sanıyorum gündeme getirmişti.. bu yük onun omuzlarında hem dünyada hem de ahirette - öldükten sonra- açtığı bir çığırdır sanıyorum.. halkı yanlış yönlendirmek bir akedemisyen için büyük bir sorumluluktur.. ve her kim iyi bir çığır açarsa ondan sonra geleceklerin ecriyle birlikte onun karşılığını görecek, kim de kötü bir çığır açarsa o da hem kendisinin hem de bu bilgiye tabi olanların karşılığını görecektir öğretisiyle birlikte tövbe et çağrısı yapmak gerçekten de bir boyun borcudur..

kuran ı kerim i gereği gibi okumayanlar, ona kendi bilgilerini doğrulamak için değil de "gerçekten allah burda bize ne anlatmayı murad etmiştir" samimiyetiyle yaklaşmadıkça allah değil reenkarnasyon konusu hiçbir konuda kalpleri ve gözleri açmaz..
kuran ayetlerinin farklı yorumlanması gayet doğaldır. yanlış olan herkesten tek bir algı beklenmesidir.
7 bilinç seviyesinde algılamak mümkün olan bir şeyin kısıtlanmaya, birilerinin tekeline alınmaya çalışılmasının ne derece doğru olduğunu tartışmak daha uygundur.
herkes sizin gibi düşünmek zorunda değildir.
reenkarnasyon vardır ayrıca. bir daha okumadan önce vizyonunuzu gözden geçirin. arabın dilinden anlamaya çalışırsanız burnunuz boktan, başınız dertten kurtulmaz. benden söylemesi.
çok bilmiş bünyelerin içine düştüğü yanılgı.. üleyn hem dinden anlamazlar hem de ahkam keserler.. bitiyorum ben bu işe.. la havle..
kur an ve meal okumadıkca kulaktan dolma bilgilemizle, rahmana açmadığımız samimiyetsiz bir kalple her an içine düşebileceğimiz yanılgı..
islamda kesinlikle reenkarnasyon yoktur. vardır diyenler için bkz: iki asker diz çöker nişan alır ateş eder *