bugün

efenim 10-11 yaşlarında iken, dini eğitim almak üzere gidilen cami kurslarında yaşanan dumur olaylardır.

v: kuran okuma sınavına tabi olan velet.
v2: camiye yakışmayacak hareketlerde bulunan fakat yontulmaya çalışılan it.
h: hoca.

h- evet oğlum, oku bakalım.
v- ghhhh*. innelleziynee kefer...
v2- ihi ihi.
h- sessiz ol evladım. evet yavrum, devam et sen.
v- nestağuzü billah*. innelleziyne kefer...
v2- okuyamıyo lan bu. ihi hi hi.
h- la ilahe illallah yauv. eayt, sus demedim mi lan ben sana oğlum!
arkadaşlarımla kuran okuma sınavında sıra beklerken başıma gelmiş olaydır. neye gülüyorsak artık o gazla (!) içimdeki gazı dışarı çıkartmamla camiden kovulmam bir olmuştu. * * *
kuran kursunda maç yapardık. şeref tribünü o cuma namazında merdivenle çıkılan üst yerdi. hakem mihrapdaydı. kale çitli yerdi.
bazı hocalardan nefret edilmesine sebep olan dumur detaylarından birisi olabilir bu olaylardan biri.

kuran kursunda henüz çocuk yaştaki birisinin parmaklarına uzun ahşap sopasıyla vurabilir bu hoca ve çocuğun parmakları morarmış ve şişmiştir. bu hoca demiyorum artık.! bu adam eğer huzurlu bir şekilde abdesinde namazındaysa yahu kuran öğretirken nasıl olurda böyle birşey yapabilir.

sonuç! çocuk çocuk olduğundan bütün hepsinden nefret eder, bir daha da kuran öğrenmek istemez en azından belirli bir yaşa kadar.

not: ha bu arada kuran kursuna gitmedim hiç * kuzenimin başından geçen bir olaydı sadece. ben türkçe meal okuma yanlısıyım kendime master dediğimde ise yani hissiyatta tamam dostum senin arapça öğrenmen gerek artık malum nirvana durumları .
rabbim ile rahman ile arama kimse giremez girmeye çalışan varsa da gireceği yer cehennem dir bunu iyi bilsin..!

edit piaf :ey yazdıklarımı kötüleyen zihniyet!!! cahilliğine patlattığım kahkahalarım cehennemine körük olsun, olsun ki başındaki zebani bile senin gibi boş bir zırvayla uğraşmasın benim yanıma gelsin...
hoca kısvesindeki kişinin, caminin minber kısmındaki küçük mikrofonla oynadığını düşündüğü 8-10 yaşlarındaki küçük çocuklara, ibneler-pezevenkler diye sövüp sayması.
benim yaşamadığım ama yaşattığım olaydır. şöyle ki ; bir gün caminin bahçesinde top oynuyorduk. ve ben topa vurdum. vurmamla beraber top caminin hemen yanında bulunan prefabrik mekanın camından içeri girdi ve hocanın topla birlikte dışarı çıkması uzun sürmedi. tabi ben o esnada ortam yerinden çok daha zuaklarda olan biteni izliyordum.
kuran kursuna gittiğimiz dönemde yaşanan dumur eden olaylardan akılda kalandır.
arkadaşım olan b.a. elinde cüz ile sıkışmış halde camide kıvranırken bir anda koyvermesin mi.. pantolun önü cımcık sidik. camiye abdestsiz girilmez ama bu abdesti bozup çıktı. gül gül bize de abdesti bozdurdu namussuz. allah ıslah etsin.
http://galeri7.uludagsozl...C4%B1-k%C4%B1z_468708.jpg

kalasa mahsus not ; açtıran ben değilim görmüyormusun a hanzo, açan kişi hayatından çok memnun.
Malesef Kuran kursuna gitmedigim icin bilemeyecegim dumur olaylardir.