bugün

sabah sabah islam ile hiçbir ilgisi kalmamış mezhepler dininin vahşiliklerini islam sanarak eleştiri getiren veyahut bile bile iftira eden kişilere ders olarak sol frameye konulan başlık.
genelde numeroloji denen saçmalık ile bu yöntemi kullanırlar.
hepsini toplarsak 40 yapar ve devlet bahceliye nobel verebiliriz. islamda süper din oldu cünkü şey kelimesi üc kere gecmişte elma kelimesi bir kere gecmiş. bunun neresi mucize amk bende melek kelimesi 200 defa ve seytan kelimesi 200 defa gecen bir kitap yazabilirim.
henüz hakkında hiçbir delilli eleştiri getirilememiş, sadece iftiraya maruz kalmış mucizelerdir. bu durumun kendisi de bana göre apayrı bir mucize tabii ki...
hakkında hala hiçbir delilli eleştiri getirilememiş gerçekleri içeren başlık.
ben biraz faklı açıdan bakacağım bu olaya tabi mucize çıkartıp kendinizi tatmin ediyor bu da inancınızı motive ediyor olabilir ama ben pragmatist bakacağım.
kuranda diyelim mucize var ve çok mucizevi bir kitap biz bunları da bulduk?
peki bunlar ne işimize yarayacak?
yani kuranı okuyunca biri çok derin kuram geliştirip hayatı daha iyi mi açıklıyor ya da bu boş kitabı okuyup bilimsel bir problemi mi çözüyor?
yani kurandan mucize çıkartmanın insanlığa ne fayadası var?
tabi bunu kurandan bilim çıkartanlara da sorabiliriz. biri yani kuranı okuyunca bilimsel bilinmezliklere ya da şu an bilimin metafiziği dediğimiz konulara ışık mı tutuyor?

bence hiçbiri değil. hiçbir sike yaramıyor açıkçası dininiz zaten bunun yarattığı aşağılık psikolojiyse mucize çıkartıp o saçma dininizi bir işe yarıyormuş gibi algılatıp kendinizi kandırmayı sürdürüyorsunuz.
kuran bir işe yarar kitap olsaydı önce müslümanların işine yarardı ki zaten onun var olduğu , onu kutsayan toplumların etrafını bok götürmesi aslında nasıl bir kitap olduğunu daha net bir biçimde gösteriyor.
bu bakınca görebileceğiniz gerçek aslında ama inanç işte.

edit: bana geri zekalı demiş biri gene, arkadaş gidip yok şu ayetin başı şu kıçı şu değip bakın bu mucizeye demek bi sike yaramıyor diyorum, bunla kendinizi kandırıyorsunuz. madem bu mucizeleri biliyorsun ve böyle süper mucizevi bir kitaba sahipsin git bir şeyleri açıkla. sonuçta elinizde böylesine mükemmel mucizevi kitap varken her şeyin en iyisini sizin yapmanız lazım. ancak sike sürülecek aklı olmayan asalak diniyle kendini tatmin eden ve bunla kendi beynini uyuşturup herkese geri zekalı deme cesaretini kendinde bulan kişiler de sizlersiniz.
cin ali kitabından bile bunları çıkartırsın zorlasan ve bu zorlama size bir şey kazandırmıyor. senin var olduğun yerleri bok götürdükten sonra benim kitabım çok süper içi mucizelerl dolu demek bir çözüm değil yani. o yazında da onu vurguladım zaten.
bunlar önemli şeyler.
senin gibi geri zekalılar, gerçeği arayan insanlar için bu tür mucizelerin nasıl bir anlam, ışık, müjde ve uyarı olduğunu anlayamaz. lütfen ispat için daha fazla enrty girme, çünkü sözlükteki çoğu aklı başında insan senin geri zekalı olduğuna tatmin olmuş durumda.
varsa delilli eleştiri onunla gel, yoksa cehennemme kadar yolun var. naş!..
kuran'da gün kelimesinin tekil olarak 365 kez geçmesi insan ürünü takvimlerden bağımsız olarak bir doğal fenomene işaret eder. çünkü insanlık henüz yokken de dünya güneş etrafında bir tam dönüşü 365 günde tamamlıyordu. bunun cevabını ilk sayfada verdim. tutarsızlıklar senin kafanda.
dünya güneş etrafında bir tam dönüşü 365 günde değil, 365 gün 6 saatte tamamlar. yani 365,25 günde.

mucize bulacağız diye allah' a akıl vermeyin soytarılar.
sonra biri çıkar şubata 4 yılda bir 29 çektirip mucizenizi münasip yerinize sokar.
dünya başlangıçtan beri öyle döner diyen mi var? istediğin takvimi kullan, senin takvimin dünyanın umurunda değil. dünya güneşin etrafında bir tam döndüğünde kendi etrafında da 365 kez dönmüş olacak. bunun takvimle bir ilgisi yok.

salakları sinek gibi çeken başlık.
klasik bir 19cular işi. bu tip sayı ile mucize, tahmin yapma veya ilişkilendirme işleri kabalacılara dayanır, özellikle eski ahitçi tayfada sık görülen bir rahatsızlık. boşuna inanmayın böyle saçmalıklara!
"6 saat nerede?" diye itiraz etmeye çalışanlar başlıkta biraz entry okusunlar. ezbere konuşmayın.
cevaplar verildi:

http://m.uludagsozluk.com/e/37271058/
hala altında hiç delilsiz atılıp tutulmaya devam eden başlık. evet başka kitap getir göster öyleyse?..
halbuki kelimeler arasındaki apaçık mucizeleri anlamaya çalışsak daha isabetli bir uğraş olur.

kuran'ın arasında şifreler aramak saçmalık ve boş beleş işsizlikten başka bir şey değildir.

"Andolsun size hatırlatıcı bir kitap indirdik. Yine de aklınızı kullanmayacak mısınız?"
Kuranın şifreli olduğuna inanmak esasen kuranı anlamamktır. Zira kuran insanlık için yol göstericidir. Bu kitabı Allahın şifrelerle doldurdupunu düşünmek yanlış geliyor bana.
elinde aksi yönde hiçbir delil olmadığı halde içi boş iftiralar atan bir sürü kişiyi ortaya çıkaran mucizelerdir.

"evet bu kelime uyumlarını doğruluyorum ama bunun kasti bir şey ya da ilginç bir tesadüf olduğunu düşünüyorum" diyen de yok. neden? çünkü bunun bir tesadüf ya da insan yapımı olamayacağının gayet farkındalar. bu sebeple hiç delilsiz bir şekilde iftira atıp kendilerini kandırıyolar.
19 dinine inanıp her sabah aynı başlığı hortlatmak. yahu insanlar ne cevap verse sana tatmin olacaksın? tamam kuranda yığınla mucize var hepsini de siz buldunuz.
aynı kitap ayetleri apaçık açıkladık da diyor.
(NAHL suresi 103. ayet):
Andolsun ki biz onların, “Kur’an’ı ona bir insan öğretiyor” dediklerini biliyoruz. ima ettikleri kimsenin dili yabancıdır. Bu Kur’an ise gayet açık bir Arapça’dır.
(ŞUARA suresi 2. ayet):
Bunlar, apaçık Kitab’ın âyetleridir.
(NEML suresi 1. ayet):
Tâ-Sîn. Bunlar Kur’an’ın, apaçık bir kitabın âyetleridir.
(KASAS suresi 2. ayet):
Bunlar apaçık Kitab’ın âyetleridir.
(DUHÂN suresi 2. ayet):
(2-3) Apaçık olan Kitab’a andolsun ki, biz onu mübarek bir gecede indirdik. Şüphesiz biz insanları uyarmaktayız.
(HADÎD suresi 17. ayet):
Bilin ki Allah, yeryüzünü ölümünden sonra diriltmektedir. Düşünesiniz diye gerçekten, size âyetleri açıkladık.
(iSRÂ suresi 41. ayet):
Andolsun biz, onlar düşünüp öğüt alsınlar diye (gerçekleri) bu Kur’an’da değişik biçimlerde açıkladık. Fakat bu, onların ancak kaçışlarını artırıyor.

bu ayetlere bakarsak kuranı zaten muhammed veya sizin inandığınız şekilde allah apaçık açıkladığını söylüyor. yani şifre kurduğunu söylemiyor.
dolayısıyla ondan şifre çıkartıp kendinizle çelişiyorsunuz. ayetler böyle diyor ben demiyorum.
biri çıkmış diyor ki 19 mucizesi, dindarım diyenler hemen atlıyor, peki bu adam bazı ayetler sonradan ekleme de dedi, onu duymadınız galiba, kaldı ki 19x350=6650, bakın 6666 ayet 19 ile uyumlu değil.
öyle sayısal loto oynar gibi sayısal hesap yapmadan inananlardan olmak dileğiyle.
sayısal mucizeler Tevrat Kabsla şifreciliğinin kötü bir taklitidir.
Yahudi şeriatında şifrelerLE arama vardır.

semavi kitapların 4 işlem matematiği üzerinden " mucizelendirme " çabasından başka bir şey değildir.

siz hiç geometrik, integral ve logaretmik mücize anlatıldığını duydunuz mu ?
yoktur.

kuantum teorisi bulunanana kadar kutsal kitaplarda " kuantum " bulanın olmaması bir mucizedir dersek olay daha iyi anlaşılır.
(bkz: 19 mucizesi)
hala aleyhinde bir delil beklediğim ve hala aleyhinde bir delil bulunamayan mucizelerdir. delilsiz bir şekilde atıp tutanlar, iftira atanlar umarım bir gün kendileri de benzer bir tavırla karşılaşırlar. o gün geldiğinde iftiralardan kendinizi aklamaya çalışmayın bence, çünkü bu sizler için çok normal olmalı...
79. enty de ki kuran dan bihaber arkadaş kendi aklıyla yorumlamaya kalkmış, evet kuran da bir çok ayette her şeyin yazıldığı, kuranın apaçık bir kitap olduğu yazar ancak allah kuranda müteşabih yani manası kapalı ayetlerinde bulunduğunu da söyler. müteşabih yani kapalı manalı ayetlerin bulunması kuranın açıklığına aykırı değildir ki allah bu manaları kimlerin bileceğini de bize söylüyor.

O, sana Kitab’ı indirendir. Onun (Kur’an’ın) bazı âyetleri muhkemdir(manası açık), onlar kitabın anasıdır. Diğerleri de müteşabihtir(manası kapalı). Kalplerinde bir eğrilik olanlar, fitne çıkarmak ve onun olmadık yorumlarını yapmak için müteşabih âyetlerinin ardına düşerler. Oysa onun gerçek manasını ancak Allah, ilimde derinleşmiş olanlar bilir. Derler ki: “Ona inandık, hepsi Rabbimiz katındandır” derler. (Bu inceliği) ancak akıl sahipleri düşünüp anlar.ALi iMRAN/7
EN'AM-126 için 40 meâl bulundu. Diyanet Vakfi (6/EN'ÂM-126: Bu (din), Rabbinin dosdoğru yoludur. Biz, öğüt alacak bir kavim için âyetleri ayrıntılı olarak açıkladık.

burada ayrıntılı olarak açıkladık diyor ama. bir kitapta hem ayrıntılı açıkladık hem ayrıntılı açıklamadık diyebilir mi yahu?
o zaman bir yerde ayetleri apaçık açıkladık değip diğer yerde niye bazılarını açıkladık bazılarını açıklamadık diyor?

bu ayette ne anlatmak istiyor? öğüt alacak kavim için ayetleri açıkladık diyor.
yani o zaman sizin kitabınız kendiyle çelişiyor. ayrıca siz şimdi ayet kırpar dersiniz diye gittim diyanetten çeviri aldım çünkü herkes kafasına göre çeviriyor kuranı belki diyanete güvenirsiniz diye.
harbi diyorum saçma salak şeyler başka bişey değil.

bu ve bunun gibi salaklıklar ancak islamı basit, saçma, gerçeklikten uzak bir şey gibi gösterir.
işte siz burda kaybediyosunuz, koskoca tanrı oturup kuranın içine matematiksel sırlar sokmaya uğraşsın, sizin küçük hesaplarınız gibi hesaplar yapan bir tanrı hiç benim hayalimdeki tanrı değil, kusura bakma.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar