bugün

katılan yarışmacıların gerlirlerinin 4000-7000 tl arasında, giderlerinin ise 7000-12000 tl arasında değiştiği yarışma programıdır.

sinir bozucudur. gardolaplardan zevksiz kürkler, pahalı ve yine zevksiz abiyeler, çift çift aynı ayakkabının her renginin fışkırdığı, mutfak dolaplarında her türlü eşyanın bulunmasına rağmen kullanılmayan mutfakların bulunduğu, kredilerle alınmış arabaların, evlerin olduğu, kredi kartları borcunu yine krediyle ödemeye çalışan ve de sahip olunan bu eşyalar yüzünden azarlanan utanmış gibi yapan fakat bunlara sahip olmanın gereksiz gururunu taşıyan yarışmacıların yarıştığı programdır.
yarışmacıların hayatları boyunca hiç dayak yemedikleri net bir şekilde anlaşılan program.

Sad Sam bakışı ataraktan, bade süzerekten katılıyorsun yarışmaya eyvallah.. belli ki yarışmanın sonucunda kazanana verilen 10bin liralık hediyeye ihtiyacın var.

evinin kapılarını milyonlara açıp Rahşancım'la birlikte gelir gider analizi yapıyorsun ve utanmadan sıkılmadan dünyanın en doğal şeyiymiş gibi başlıyorsun anlatmaya;

aylık giyim harcamam 800 lira..
3 kişilik bir aileyiz evde yemek yemeye gayret ediyoruz ve haftalık mutfak harcamamız 400-500 lira
göz önünde çalışıyorum mecburum ayda 700 lira kuaföre vermeye...
eşimin özel ilgisidir her ay kendine deri ceket alır ne yapalım bu da onun lüksü...

çocuğunun okul giderlerine masraf haftalık alışveriş tutkusuna "e ama bu benim hobim" olarak bakan ne kadar çok insan varmış.

utanmadan bir de krizdeyiz diye programa çıkıyorsun..

eh, ben de seni yolda ez kaza görürsem kafana taş atarım en azından, bu da benim hobim..

insanlar daha ne kadar hazımsız, görgüsüz, kepaze olabilirler acaba? izleyip göreceğiz..
Olur mu öyle şey ne krizi kriz bizi teğet geçer denilesidir.
hem güldüren, hem şaşırtan hem de utandıran yarışma. yarışmacıları ciddi bir mülakattan geçirdiklerini düşünüyorum sözlük. zira 2 milyarlık gelire 4milyar masraf yapmak her yiğidin harcı olmasa gerek.

her gün işten binlerce kişi çıkarken, insancıklar akşam ne yesek acaba diye düşünürken 2 günlük kar tatilinde giymek için 1buçuk milyarlık mont alan takdire şayan kişilerin katıldığı yarışma.

çocuğuna yemek yapabilmek için pazarlardan çürük sebze meyve toplayan anne babalar varken sen "düğmelerini beğendim" diye ekmek kızartma makinası al ablam. helal olsun sana! ben de senin gibi bir insanla aynı ülkede yaşadığım için şanslı sayayım kendimi. sonra geçinip gidelim güzel güzel. aman ne hoş!
krizdeyiz kimsenin umrunda değil, herkes yemekteyizi umursuyor yazmamla başlamış program, allahtan başka bişey isteseymişim keşke, çünkü ben bunu kast etmedim ki,kast derken cast ta kötü, kötü program .
10 tl ye 7 kişilik yemek masası kurmayı becerebilenin ödül aldığı program.
şöyle bir diyaloğun geçtiği yarışma.
genç çiftimiz yemek yapmaktadır. kız bulgurla alakalı bir yemek yapacaktır ilk defa. oğlan da mutfakta başka bir yemekle uğraşıyordur. kız bardağa bulgur koyarken oğlana sorar ''aşkım ne kadar bulgur koysam acaba'' diye. çocuk ''koy koy biraz daha koy o az'' der. ve ekler ''silme koyar mısın hayatım''. kız en saf duygularıyla karşılık verir ''nereyi siliyim şimdi ya''.
sunucusunun yarışmacıları bozmaktan öteye, göt edip azarladığı program.
isimlerini bilmiyorum ama genç bir çift vardı, ordakı kızcağızı ağlatacaktı nerdeyse. bütçeye faydası olacağı yerde bir ara evliliklerini sorguladı. evlendiğine pişmanmısın falan...
şaçmalardan seçmelerin son halkası bir program vesselam,
severek izleyeceğiz dolayısıyla *
Kanaltürk'ün yeni yarışması.
yuh yok artik bir sen eksiktin dedirtecek hadise.

Kanaltürk'ün internet sitesinde;
"KRiZDEYiZ

EKRANLARIN EN YARARLI YARIŞMASI BAŞLIYOR. AiLE BÜTÇESiNE KANALTÜRK KATKISI:
KRiZDEYiZ…!
PARALARI HAVAYA SAVURAN 3 AiLE, DELiK DEŞiK OLMUŞ 3 BÜTÇE

RAHŞAN GÜLŞAN’IN VERDiĞi GÖREVLERi YERiNE GETiREN VE BÜTÇESiNi EN iYi DENGELEYEN AiLE 10.000 TL’NiN SAHiBi OLACAK!

BAKALIM HANGi AiLE KRiZDEN DAHA KOLAY KURTULACAK?!"
şeklinde bir açıklamayla duyurulmuş.

http://www.kanalturk.com.tr/Haber.php?Haber_id=8939