bugün

şu an günde 24 mg prednol ile (orta seviye) cebelleştiğim durumdur.

insanlar genellikle kortizondan korkarlar , yan etkilerinden ötürü olsa gerek.

yalnız atlanılan bir durum vardır.

sıfır tuz + kalsiyum ve potasyum desteği uygulamasını düzgün bir biçimde uyguladıktan sonra yüksek dozajda kullanımı bile hiçbir yan etkiye sebep olmayacak bir ilaçtır.

cushing sendromu ve kemik yıkımı en büyük ve sakıncalı yan etkisi olan bu ilaç , hem çok yararlıdır hem de çok zararlı. yararını görmek için hayatınızda bazı şeyleri kısmanız gereklidir. yoksa faydadan çok zararı dokunur.

kendi diyetimi açıklayayım ;

öncelikle seldiyet sodyumsuz tuz veya %80 sodyumu azaltılmış becel tuz bulun.

tuzsuz kepekli ekmek (zararsız karbonhidrat)
2 adet haslanmış yumurta (protein)
1 adet muz (potasyum)
tuzsuz zeytin
domates (potasyum)

akşamları yoğurt ile yenebilecek tuzsuz yemekler (diyet tuzlu makarna , diyet tuzlu mantı vb.)
sebze yemekleri (karnıbahar , pırasa vb.)
haslamalar (patates , tavuk vb.)

bu arada kortizon midenin asidik dengesiyle oynadığı için sizin çok acıkmanıza sebep olacaktır. bu acıkma süresince tatlı ve yağlı yiyeceklerden kaçınmanız önemlidir. tatlı ile kortizon etkileşime girmemesine rağmen , iştah açmasından ötürü aşırı kilo ve kan şekeri yükselmesine sebebiyet verecektir.

aynı şekilde yağ sentezinin hızlanmasına sebebiyet veren kortizon , yağlı yiyecekler yemeniz durumunda karın ve omuz kısımlarında yağ birikimi oluşmasına neden olacaktır.

normal hayatta ne kadar yiyorsanız o kadar yemelisiniz yağ ve şekeri.

bunu uyguladıktan sonra cushing sendromuna yakalanmayı bırakın , zayıflarsınız bile.

kalsiyum , potastum ve protein dengenize de dikkat ederseniz kemik yıkılımı ve kas zayıflığı da olmayacatır.

saygılarımla efendim...
çoğu immünspresif tedavinin başrol oyuncusunu kullanmaktır.

tıp, son 50 yıldır yerinde sayıyor babacan. hala kortizon en etkili immünspresif ilaç.
64 mg kullanıp yan etkilerinden kıl payı kurtardığım ilaçtır.
Kullanım sırasında özellikle tuzdan, bir kez daha vurguluyorum t u z d a n uzak durmalısınız.

Ayrıca cilt üzerinde çok kullanmayın, cildinizi mahveder.