bugün

her şeyimiz çok sevap. bir bu kalmıştı günah olmasın diye dikkat etmemiz gereken.

şaka lan. orijinal alın amk. sonra ülke kitap okumuyor oluyor. halbuki orijinal alınsa iki katına çıkacak. sayamıyorlar ki sahte alınca.
her şeyimiz çok sevap. bir bu kalmıştı günah olmasın diye dikkat etmemiz gereken.

şaka lan. orijinal alın amk. sonra ülke kitap okumuyor oluyor. halbuki orijinal alınsa iki katına çıkacak okur sayısı. sayamıyorlar ki sahte alınca.
Şöyle bir düşündüm de, o hiçbir şeyde yoktur. Her şeye vicdan azabı çeken ben, tabi ki buna da bulaştım. Artık korsan morsan almıyorum. Bana da yazık.
evet korsan kitap alınabilir bunda şahsım adına hiçbir sakınca görmüyorum ama sizi sırf korsan aldığınız için böylesine kötü bir vicdana sevkeden yazarları okumasanızda olur bırakın yazsınlar kendi kendilerine ve yazdıkları sonsuzlukta kaybolsun gitsin yine şahsım adına söylemeliyimki bir aralar ahmet batman adında bir edebiyatçı bozuntusu vardı ve ben onun bir kitabını almıştım okumuştum iyi kötü beğendim ondan sonra adamı biraz araştırayım derken twitterda bir tweete karşı attığı bir tweeti gördüm bir çocuktan gelmiş ve şöyle diyor: "Abi kusura bakma param yetmediği için sahafçıdan ikinci el olarak kitabının korsanını aldım özür dilerim" evet bu şekildeydi ve ona karşılık güya yazar geçinen şahıstan şöyle bir mesaj gelmişti: "Hakkım haram zıkkım olsun" diye işte o zaman bu ve bu gibi şahısların aslında edebiyatımıza hiçbir katkısı olmadığını ve olmayacağını bilakis zarar verdiğini anladım o gündür bugündür o adamın kitaplarını raflarda gördüğümde bile yolumu değiştiriyorum hayır yani çocuk isterse hiç yazmazdı ve edebiyatçı dediğin biraz idealist olmalıydı kim bilir on liradansa onlarca insana kitap sevgisi aşılanabilirdi bilmiyorum yinede benim görüşüm budur. ancak imkan olduğu halde bir insan korsan alıyorsa emek hırsızıdır.