bugün

Arkadaşlar arasında artist bir imaja sahip olan şahıs.
sürekli gözetmeni gözetleyen öğrencidir.
her sınıf popülasyonunda mutlaka bir veya birkaç öğrencinin bulunduğu, sınavlarına ayrı bir heyecan katan öğrenci türüdür.
binbir yaratıcı icatlar bulan öğrencidir, okuldan sırf öğretim değil, eğitim olarak da bir şeyler kapar. çakallığın, hırsızlığın, hortumlamanın ilk adımlarıdır bunlar.*
külyutmaz'a rağmen eylemini başarıyla yerine getiren tembel öğrencidir.
kopya çekmek bir sanat mıdır? yoksa zanaat mıdır? gibi bir tartışmanın vuku bulmasına neden olan kişilik bulamaçıdır.
her sınavda oscarlık oyun sergileyen "zeki ama çalışmıyor çalışsa yapar" grubuna mensup, ödevini okulda yapan ya da hiç tenezzül edip de yapmayan öğrencilerdir. ayrı bir neşe ayrı bir renk katar sınıfa. genelde arkalarda yer alırlar.
böyle bir öğrenci yoktur. yakalanmadığı sürece herkes suçsuzdur felsefesinden yakalanmadığı sürece kopya çekmiş sayılamayan öğrencidir. yakalanıyorsa zaten kopya çekememiştir.

(bkz: biri şu çocuğun elinden tutsun)
(bkz: iş var ama cahil bu konularda)
normal bir davranıstır.
türk eğitim sıstemıne hakkı olanı veriyordur.
acemiyse içinde mükemmel bir heyecan olup olayı yüzüne gözüne bulaştırailir.çok dikkat edilmesi lazım durum.

kopya çekip geçilir o dersten ama iş hayatında acısı çıkar şamar yer tepetaklak olursun.tecrübeyle sabittir..
Kopya alın verin eğitime can verin.
Kopya çekmeyen öğrenci olmadığından dolayı gayet normal davranan öğrencidir.
bir sonraki sınavda kopya çekmeye fırsat bulamayınca yediği nane anlaşılan yazık olmuş öğrencidir.
yakalanmadığı sürece öğrencilik hayatının en zevkli şeylerinden birini yapan öğrencidir.
lisede öğretmenimin oğlum sen kopya çekiyorsun bana yutturamazsın dediğinde;
kopya kağıdını buruşturup yutmaya çalıştığım an..
itiraf ediyorum çok kopya çektim.
görsel
Zafere giden yolda herşey mübahtır mantıgındaki ögrencidir.