bugün

arkadaşlarının kendisini geçmesine destek veren öğrencidir. günümüz sınav sistemlerinde yüzde bir puan bile çok değerliyken enayilik etmesindir. doğrusu için (bkz: hem kopya çekmeyen hem de kopya vermeyen öğrenci) * *
kağıdını açık tutarak herkesi mutlu eden fakat kendisi pısırıklıktan kafasını kaldıramadığı için bir türlü kopya çekemeyen kişilerdir.
kopya vericek kadar bilgisi olduğu için, kopyaya ihtiyaç duymayan insandır.
Fırlama ama iyi olduğu dersler bulunan öğrencidir, arkadaşlarına kopya vermekten mutluluk duyar, bilgisini paylaşmayı sever. Fırmalama olmayıp inek olanlar zaten her ikisinide yapmamaktadırlar.
genellikle inek öğrenci tipleridir . bunları zorla yaparlar.kopyayı daha kopyayı yeni öğrenen öğrenci milletinin yüz karalarıdır.kopya çekmeyen öğrenci mi olur.
kullanıldığının farkında olmayan öğrencidir. ee ben günah diye kopya çekmiyorum gibi savunma yapıyorsa.. o zaman adama sorarlar milleti niye günaha sokuyorsun?
Kopya çekmeyen, kopya çekmenin yanlış olduğunu düşünen buna rağmen arkadaşlarına yardım eden insandır.

Yaptığı yanlıştır fakat arkadaşlarını kırmak istemiyordur. Kendi olamamıştır bir türlü. Düşüncesinin arkasında değildir.

(bkz: hikayedeki mal benim)
ilginç tiplerdir. bu tiplerden bazıları günlük hayatında gezer, tozar hayatını yaşarlar. bizler öküz gibi ders geçmeye çalışırken bunlar ya uyur, ya da eğlenirler. bu işin sırrını mezun olduktan sonra bile anlamadım. bana kalsa ibneler sabaha kadar ders çalışıyor ama, bunun da olmadığına şahitim diyenler de var...