bugün

haklı olarak, konserde sevgiliyi tacizlerden korumak istiyen insanın üstlendiği misyondur.

evet dün gece bunu farkettim ben. arkadaş, herkes sapıtmış diye düşündüm önce, herkes birbirinin arkasına geçmiş yiyişiyomuş dedim. sonra bu görüşümü biraz paylaşınca, anladımki durum öyle değilmiş. amaç farklıymış sevgisinden yapıyolarmış bunu anladım. malum abazan toplulumuz, konsere müzik dinlemeye gelmeyen insanlarla dolu. tamam da arkadaşım herşey buraya kadar olsa normal, bi diyeceğimiz yok da biraz daha araştırma yapınca anladıkki; o sarmaş dolaş kıza sarılan, ellerini boynuna dolayanların hepsi sevgili değilmiş arkadaşmış, normal arkadaş yani... sarılıp kollama görevi hissetmiş arkadaş, ritm felan tutturmaya çalışıyo bide erkek olan, kız olan da alkol almış ardaşlık ediyolar birbirlerine. şimdi sırf abazan olduğu için abazan olan adam mı daha abazan, yoksa içten içe arkadaşına taciz eden insan mı daha abazan? ha pardon onlar enteldi unutmuşum...
(bkz: zaman kötü kollasana sevgilim götü)
kollama adı altında mevzuya yerleşme olan duruma denir. başka şansı yoktur tabi garibin. kollama içgüdüsü işte yapacak pek de birşey yok.