bugün

okumamış , cahil , cühela insan saçmalamasıdır. ama eminim bu siyasi ideolojiye sahip her insan düşüncesini anlatırken bu tiplere sıkça maruz kalmıştır. onlara şunu söylemek gerekir : komünizm üretim metalarının komünalliği üzerine kurulmuş bir sistemdir? siz ailenizde kadınları ortak mı kullanıyorsunuz?

sonra diğer konuları anlatmaya geçebilirsiniz.
(bkz: komünist ahlak/#4919084)
anarşizm deyince "herkes birbirini düdükleyecekmiş" diyen tiple aynı tiptir.
komünist parti manifestosunu okumamış veya anlamamış olan insandır. aynı zamanda kulaktan dolma bilgilerle yetinen insandır. (bkz: komünist ahlak/#4919084)
(bkz: bir kufur kelimesi olarak komunist/#3266580)
tip'in böyle bir beyanı bulunmamakta.

bu tür insanların var olduğunu bilmek ve bunu ciddiye alıp, fikir beyan etmek koyuyor insana. bu yüzden kontrol edemedim kendimi, başlığın içini boşaltmak, başlığı sabote etmek amacıyla buradayım, yoksa "21. yüzyılda ...." temalı bir entry girmekten, alıkoyamazdım kendimi.

(bkz: türkiye isci partisi)
adına başlık açmaya gerek olamayan tip...
Türk olma olasılığı yüksek tip.
elhamdülillah bizde müslümanız ama ib.e lik paradan mı? arkadaslarla tartısıyoz komünizm felan (ayrıca ben komünist felan değilim) o komünizm i kötülüyo bende gıcıklık olsun, ona inat olsun diye savunuyorum, hâl böyle olunca da bana komünist muamelesi yapıyo neyse bu sorun değil. bana diyo "sizde kadınlar ortakmış" bende dedim niye sizde ortak değil mi her zaman "müslüman malı ortaktır" derler.