bugün

o kadar abartmalarına rağmen hayattar gördüğüm en basit ders ayrıca kompleks analızde R deki alınamıyan ıntegrallerı bır cırpıda alamazsınız bu yalandır
en az yarım sayfalık ıslem yapmak gerekır oda sansınız yerınde ıse

sadece bıraz dıkkat etmek gerekır (bkz: hacı ananın sallamadan hikayeleri)
matematik bölümü zorunlu derslerindendir.
salı gunu saat 9 sularında finaline girecegim sınavdır. hala çalışmaktayım.
sanıldıgı kadar kolay değil. e bide bölüm ingilizce matematik ise daha da zorlanmaktasınızdır.
anladığım kadarıyla bazı üniversitelerde zorunlu, bazı üniversitelerde seçmeli olarak verilen derstir. neden seçtiğimi hala anlamış değilim. * *
elektronik mühendisliklerinde sinyal analizinin matematiksel temelleri baabında zorunlu olan derstir.elektroniğin lineer cebirden sonra kanatimce en kolay dersidir.tabi öğrenilmesi zorunlu olmayan derstir.baskı devre kurucam diyen adam ne yapsın weierstrass teoremini.
kompleks sayıları inceleyen ve diğer sayı sistemlerindeki konuları (bkz: limit) (bkz: türev) (bkz: integral) (bkz: vb) işleyen matematik dalıdır.
sınav kağıdında soru görmek istediğim derstir. hocama sesleniyorum: yeter artık bak bütünlemelere de kaldım 1 aydır aynı derse çalışıyorum be adam. sorma şu uzaydan indirdiğin teoremleri! saçma sapan paradokslar verip 'sizce' diye başlayan önermelrde sorma! bana bu derse sorularla gel .örnek ver, cevap kağıdını hazırlıyım. geçeyim be vallahi hak ettim hadi be yap bir güzellik.
Matematik öğrencilerini, o zamana kadar matematiğin %5'ini bile görmediklerinin farkına vardıran alan. inanılmaz geniştir ve buna bağlı olarak, inanılmaz uygulama alanları vardır*. Ayrıca karmaşık sayıların, reel sayılardan yıllar sonra bulunmuş olması ve buna rağmen, kompleks analizin, tarihsel olarak reel analizden daha önce oluşturulmuş olması da ilginç cilvelerden biridir. Belki de bir açıklaması vardır; "önce bütünü gördük, sonra parçaya eğildik ve köreldik" gibi.

Dersini ilk defa alanlar "dostum analiz demişsin ama bildiğin zenci bu.." diye düşünebilirler; normaldir. Adı da bu yüzden "kompleks"tir zaten. Sınavlarında not ortalaması 20'yi geçmez.

Bununla beraber, bu alanı sivrilterek matematiğin dibini delen adam, cauchy, tanrı rolünü oynar bu alanda. Kısaca, tanrıya inanmıyorum ama bir cauchy var.