bugün

ne müzikten ne de kitaptan anlayan tiptir.
cahildir. okumuş ise şayet cehl-i mürekkeptir.
Klasik müzik dinlemem ama kitaplarını okurum, dinlememenin eksikliğini hiç yaşamadım ama okumamak büyük eksikliktir.
recm edilmesi gereken gereksiz tiptir.
(bkz: varlığı zarar yokluğu bilmem ne)
Pek sevgili sözlük yazarları bencil bir konuşma yapabilirim şimdiden özürlerimi kabul ediniz. Ben emsi donalds olarak siyaset, futbol, bakirelik, sevişmek, sex, kemalizm, yobazlık vb, konu başlıkları altında bu zamana kadar ne birisiyle tartıştım ne de bir entry girdim.

The man buried alive adlı yazarın dediklerine harfiyen katılıyorum, aslına bakarsanız şöyle özetlemeliyim facebook, twitter, blog, tumblr hiçbirini kullanmıyorum bana bunun için mağarandan bir çık diyen yazar bile oldu.
Klasik olmaz bazılarımız için çok kötü bir şeydir, bazıları için ise bu dünyadaki elle tutulur nadir şeylerden birisidir.

Peki klasik olmayan bir şey kalıcı olabilir mi? Goethe'nın faust'u, beethoven'ın 9. senfonisi, dostoyevski'nin suçunun cezası. Sayamayacağım kadar çok var eğer mağarama gelirseniz bol bol tartışırım sizinle.

Ben 1700'lerden kalma müziği dinlerim, 1800'lerden kalma eserleri okurum.

Resmin sonunu getiren fotoğraf, müziğin sonunu getiren ise makinelerden ses çıkmasıdır. Hakan Günday
güncel Önemli Başlıklar