bugün

kitap okumayıp, bu huyla övünme durumudur.

var böyleleri. sanki okumadığını ilan edince madalya takacaklar.
garip hissiyatlar bunlar.
en azından türk tarihi ile ilgili kitaplar okuyun ki milli benliğini kaybeden arap, fars vb. özentilerine verecek cevabınız olur, doğru yola sokmak için kanıtınız olur, milletinize sadık kalırsınız. Türk tarihi güzeldir.
Kıtap okumamayla ovunmek zaten kıtap okumayanların ısıdır. Cahıllıklerını esprılı bır dılle ortaya soyleyınce komık olduklarını sanarlar. Fakat kıtap okuyanlar 'ben kıtap okuyorum' dıye ovunmezler. Iste fark burdadur zaten.
kitaptan kasıt roman ise eğer adam haklıdır.

romanlar ne için yazılır? para kazanmak için. başkaları da alıp o romanları okuyup adamlara destek olurlar. sonrasında vay efendim bu romanı okudum çok klas amını yiyim yaa...

lan dalyarrak roman ulan. altı üstü roman amk. roman üzerinden hava atmaktan iyidir amk.

ha bu arada bilmem dünya klasiklerinden bir roman okudum diye iş verecek veya bana saygı duyacak biri varsa vermesin iş, duymasın saygı daha iyi amk.

biz okumayız kendimiz yazarız gardaş. *
çünkü cahil bunu söyleyecek kadar cesur olur.
kitap okumayla övünmek kadar saçmadır.
bunlar kitap okumamakla kalmayip okuyanlarlada dalga gecerler. sorsan onlara buyuk marifet yaptiklari.
bazı cahillerin kitap okumanın zararlı olduğunu düşünmesi üzerine kendini avutma yöntemidir.