bugün

Kuranı okumadığı, içeriği konusunda tek bildiği kulaktan dolma hurafeler olduğu halde islamın yüz karası cahillerdir.
Kitabın oku diyor sen insanların canına okuyorsun, oldu mu şimdi?
Özellikle Türkiye müslümanlarında vardır bu durum. Okuyup öğrenmeden körü körüne bağlanır, sababtan akşama kadar aç kalır, günde 5 vakit namaz kılar ve uğruna binlerce km yol giderek kabeyi tavaf eder. Ilginç.
kim müslümansa kuran okusun , kim hristiyansa incil okusun , kim yahudiyse tevrat okusun . budizm konfüçyüs veya hinduizm öğretilerini falan okusun . okumadan konuşmasın kimse. ( okudum ondan bu kadar rahatım)
kim müslümansa kuran okusun , kim hristiyansa incil okusun , kim yahudiyse tevrat okusun . budizm konfüçyüs veya hinduizm öğretilerini falan okusun . okumadan konuşmasın kimse. ( okudum ondan bu kadar rahatım).
okuyacak kitabı olmayanlara dert olmuştur. rehbersiz yolcular sizi.
kur an, tevrat, incil, zebur...
hiçbir kitap okunmamalıdır.
eğer okunursa ve üzerine düşünülürse mantık hataları çabuk farkedilir.
toplum dinsizliğe doğru yönelir. din baskısı varken bile doğayı, insanlığı, ahlakı, etiği sikine takmayan bir toplum, insanlık, dini olgular olmadan huzur içinde yaşayamaz.
yaşaması için aynı zamanda medeni olamama zincirini de kırmalıdır. medeni olmayan, ahlak kurallarından yoksun, fakir, bilgisiz, cahil toplumlar dine daha da bağlı olmalıdır. yoksa onları yapacaklarından alıkoyan hukuki yaptırımlar bile bir derece engelleyici olabilir.
neyi savunduğunu bile bilmeden konuşan yobazları niteleyen başlık. genelde çoğu islam ülkesinde yaygın olan bir durum ne yazık ki.
okusa yarım yamalak inancının yok olacağından korkan da çoktur, bunu göz ardı etmemek gerekir.