bugün

Okşijen derken yuzumuze yagmurlar yagdiran kel gobekli biyikli ota boka cemkiren bi amca. O heybetine ragmen o kadar kilibik bi istanbul turkcesi konusurdu ki ciddiye alamazdim bi turlu. Aklima hep bu gorunusunun altinda hep escinsel biri oldugu ama bunu saklamasi gerektigi icin bir kadinla evlenmis oldugu dusuncesi canlanir huzunlenirdim.
Atom gağıncaları. Kimya hocamın dili sağolsun..
Üniversite sınavına hazırlanıyorum buraya yazsam destan olur.
Metil alkol içilmez kör eder adamı.
Anne kızartır (asitler kırmızı olur)
Baba morartır (bazlar mavi olur).
...... gazdır bunu bilmeyen kazdır gibi bir şey vardı neydi o dedirten başlık.
en aklımda kalan durum şöyledir:

kimya hocası kadın organik kimya konusu anlatıyor. ama dışarıdan pat pat, küt, yuh oğlum ordan üçlük atılır mı
sesleri. işte dersi boş olan erkek öğrenciler dışarıda ders saatinde basket oynuyordu. kimya hocası en sonunda "yeter ya, bu ne gürültü, bunlar analarından babalarından nasıl terbiye almış böyle" diyerek kızgın bir halde cama yöneldi. başladı söylenmeye "oğlum görmüyor musunuz ders işleniyor şu anda, ne düşüncesiz adamlarsınız siz ya" diye top oynayan öğrencilere. o öğrencilerin birinden gelen şu karşılık tüm sınıfı koparttı: "tamam anne, oynamıyoruz". kimya hocası kıpkırmızı bir şekilde bize dönüp sırıtarak "oğlummuş meğersem" demişti. (oğlu bizim okulda üst sınıfta öğrenciydi de)