bugün

sadece beyaz yakalilar arasinda olmayan durumdur. gecen yaz bie pastanenin camında "imalathane için çırak araniyor" yazmişlar.

benimde işe ihtiyacim var. girdim içeri selam salam dedim ben ilan için geldim. adam dediki deneyimin varmi pastane imalathanesinde, dedim yok. kardeşim biz biraz deneyimi olan birini arıyoruz.

abi dedim çırak arıyosunuz. evet ama biraz deneyim istiyoruz dedi tekrar. eyvallah dedim çıktım bu ne s*kim iştir anlamadım.

nese sanirim maksadimi aşan şeyler söyledim.
Çağımızın manyaklığıdır..
Bu düşünceye göre bir insan üniversite bitirdiği ortalama 23 yaşında En azından 5 sene tecrübeli olmalı erkekse askerliğini de yapmış olması en önemlisi..
Bir de başka bir kafa var ki takdire şayan..
Bu şartları zor da olsa bünyesinde bir kaç eksikle üniversite yıllarındaki kulüp ve atölye çalışmaları, staj Vs proje çalışmaları ve girişimcilik denemeleri ile sağlamış bir kişi karşılarına çıktığında da bu tecrübeleri yetersiz ve/ve ya yalan bulan bu çalışmaların hiç bir önemi olmadığını savunan insanlarla haşır neşir oluyor genç üniversite mezunları.. Bir de bunlar yetmez gibi tüm bu survivor parkurundan sağ çıkarsanız acunun yetersiz oyun ödülleri gibi asgari ücrete yarı sigortaya ve muazzam(!) kurumsallıktaki çalışma şartlarına çığlık çığlığa sevinilmeyi bekliyorlar..