bugün

Dinsizliği ve hatta direkt Tanrı tanımazlığı bile seçebilirsin diyerekten yalanladığım önerme.

Ohooo, o Zaman millet niye uğraşsın cihad, Haçlı vs.

Sıkıcı.
mos def, vinnie paz, thierry henry, franck ribery vs kişilerin çürüttüğü başlıktır.
Sadece ismimi zamanı geldiğinde kendim seçebiliyor olsaydım, bazı şeyleri daha erken sorgulama şansım olacaktı. Başlıktaki olguyu o zaman daha iyi anlar daha iyi uygulardım belki de.
doğrudur ve çeşitlendirilebilir. mesela islamiyetin doğduğu yer olan suudi arabistan'da doğarsan çarşaf ve peçe takıyorsun, türkiye'de doğarsan türban takıyorsun. o nasıl oluyor hakikaten? hani bu işin esası arapça anlaşılıyordu, araplar yanlış anlamış da biz türkçe mealinden doğrusunu mu anlamışız? kafam karıştı valla...
belkide kimse secim hakki dogsugumuzda bize verilmeyebilir. Ama Allah bizlere dusunme yetenegi vermis Akil denilen yontemle gercekleri dogrulari ve yanlislari arastirma ile secim hakki da tanimistir. ingiltere'nin eski Başbakanı Tony Blair'in eşinin kızkardeşi Lauren Booth'un Müslüman olduğu gercegi gibi buna benzer bir cok ornekler vardir.
ilginç bir gerçektir.

Bazı istisnalar var tabi fakat gerçekten dinleri araştırıp seçim yapanların oranı atasından aldığı dini devam ettirenlere oranla yok gibi.
Önemli olan içinde hangi dine bağlı olduğundur.. Kafası çalışan müslüman olur o ayrı !!!!