bugün

ben bosuna demiyorum
"dini biz yaşarız siz ticaretini yaparsınız".
dinini ticaret kapısı olarak görmemesinden dolayı meydana gelmektedir. sağcıyı solcuyu bir kenara bırakıp şöyle etrafına bir göz gezdir. kendisini muhafazakar ( hadi gene sağ görüş diyelim ) olarak adlandıran insanların hallerine hareketlerine ve giriştikleri/fırsatını bulurlarsa girişebilecekleri şeylere bak bir de inancını ön plana çıkarmayıp bunu kendi içerisinde yaşayan takdiri sadece yaradanından bekleyen ve dinini rant kapısı olarak görmeyen insanlara bir bak.

isteyen istediğine yorumlasın ancak özellikle son 10 senedir bu siyasetçilerin halt etmeleri ile dindarlık denilen şey çok ama çok farklı anılmaya başlandı. herkes 80 li yıllar şöyleydi 90 lı yıllar böyleydi bunlar iktidara geldi şöyle güzel oldu böyle şahane oldu diyorlar ama o beğenilmeyen 80 ve 90 lı yıllarda gerçekten muhafazakar hayatı benimseyen insanlara hürmet gösterilirdi. müslümanlık bugünkü gibi insanların çekindiği bir şey değildi. "hacı amca" "hacı anne" tabirlerini yaşı tutanlar hatırlar. belki hala kullanılıyordur. bu insanlara hürmet gösterilirdi ellerinden gelen ne gibi yardım varsa insanlar yaparlardı. bugün bakıyorsun müslümanlığı tekeline almaya çalışan badem bıyıklılar yüzünden insanlar muhafazakar denilebilecek kitleden mümkün mertebe uzak duruyorlar.

atatürkçü dediğiniz insanlar biziz. şükürler olsun elimizden geldiğince ibadetlerimizi yapıyoruz haramdan uzak durmaya çalışıyoruz. biz bilmiyor muyuz bıyık bırakıp sakal bırakıp malum ilçe teşkilatlarına yanaşıp oralardan nemalanmayı ? ancak bu gerçekten inanan insanlara ters işte. velhasılı başlıkta anlatılan şey doğrudur. doğru olduğunu malum kesimde iyi biliyor ama işte o nemalanma ihtimali var ya ağızlarını mühürlüyor gördükleri şeyleri görmemelerini sağlıyor.
güncel Önemli Başlıklar