bugün

bir aziz yıldırım açıklamasıdır. tam metni şu;

“Fenerbahçe’nin birlik ve beraberlik içinde olması lazım. Ayrışma Fenerbahçe’ye zarar verir. Kim Fenerbahçe’nin başarısını istemiyorsa şerefsizdir. Çocuklar Fenerbahçeli olmuyor, hep beraber birlik olmalıyız. Ne başkanlık sorunu var ne de başka bir sorunvar. Lig şampiyonluğu ve Konferans Ligi kupasını alma şansımız var. Bunun için mücadele etmeliyiz.”
(bkz: çocuklar fenerbahçeli olmuyor)

bu zihniyet yüzünden olmuyordur belki.
fenerbahçeli olup da fenerbahçe'Nin başarısını ihtirasları için istemeyen şerefsizlere aziz yıldırım tarafından söylenen sözdür. haklı bir sözdür.
son derece uç ve abartılı fenerbahçe fanatikliği, galatasaray ve beşiktaş düşmanlığından kaynağını aldığı belli olan ve gerçeklerle asla uyuşmayan sevimsiz, kırıcı bir iddia.
ben ligde fenerbahçe' nin başarılı olmasını istemiyorum. gol yediği zaman seviniyorum hatta. ama bu beni şerefsiz yapmıyor. istediğimi sevme istediğimden nefret etme hakkım var çünkü.
ancak sırf abartılı fenerbahçe sevgisinden ötürü herkesin feneri sevmek zorunda olduğunu düşünmek hem talihsiz hem de komiktir. kimseyi feneri sevmesi için de zorlayamaz, sevmediği için hakaret edemezsiniz. öyle bir dünya yok.