bugün

vücut kilo almaya müsaitse yapılabilecek en büyük hata. başıma geldi ondan biliyorum.

2-3 sene önce spor, yürüyüş ve boğaza dikkat ile 15-20 kilo verdim. elbiseler tişörtler bol gelmeye başladı kilo verine. yeni elbiseler alayım dedim. girdim kiğılı'ya. kıydım paraya iyi bir şeyler aldım. kiloyu tekrar alınca hepsi body oldu şimdi.

ne yapmak lazımmış, kilo verdikten sonra o gazla yeni elbise almamak lazımmış.
bir nevi, kilo verilmek için ortaya konan azmi ve sabrı ödüllendirme yöntemidir.
allah seni inandırsın pantolonlar belimden düşüyor, etekler üstümde dönüyor diye yakınan kadınlar 1 kilo da verse elbise alır zaten. sebep olsun yeter ki.

geçen 300 gram verdim iki elbise bi ceket aldım da rahatladım. yoksa giyecek birşeyim kalmamıştı. *
kadın yalanları.
en az bayramlık almak kadar heyecan vericidir. asla sığamam dediğiniz kıyafeti giyersiniz sonrada - hımm biraz bol mu oldu ne- dersiniz işte o hazzı başka hiç bişey yaşatamaz.

tek önemli nokta kiloyu tekrar almamaktır. yoksa dolabı her açtığınız gözünüze o elbise takılır ve garip bir parçalama hissi doğar içinize.
Tüm giysilerin terziye verilip küçültülmesinden daha hayırlı bir davranıştır. Zira tekrar kilo alımı durumunda içine girilesi giysi kalmayacaktır.
Tekrar kilo alsanda sanırım kısa süreliğine de olsa o mutlulugu yaşamaya değer. Yoksa degmez mi? Bilemedim şimdi başıma hiç gelmedi.